İskele Trabzon Akademi büyüyor

banner37

İskele Trabzon Akademi büyüyor
banner90
banner99

Ahmet OGAN

1461 İskele Trabzonspor Kulübü’nde altyapılarda başlatılan çalışmalar gelişim göstermeye devam ediyor. A takım düzeyinde çalışmalarını sürdüren 1461 İskele Trabzonspor Kulübü geleceğini sağlam temeller üzerine kurma adına altyapı oluşturmak için çalışma başlatan başkan Tayfun Köksal’ın yoğun girişimleri sonunda 2019 yılında ilk adımlar atılmış oldu.


Futbolcu altyapılarının verimli ve sistemli bir şekilde çalışabilmesi, devamlılığın sağlanması ve kalıcı olmak için girişimlerini sürdüren Köksal, altyapıların başına Antrenör Zafer Kuş’u getirerek ilk adımı attı.

Kulübe bağlanma


Akademi temelleri Zafer Kuş yönetiminde 2016 yılında özel olarak atılırken, 12 kişiyle “her çocuğun futbol oynama hakkı var” sloganı ile yola çıkılarak işe başlanıldı. Özel olarak akademi çalışmalarına 3 yıl aralıksız devam eden Kuş, bir takım zorluklarla ve sıkıntılarla karşı karşıya kalmasına rağmen bıkmadan usanmadan çalışmalarına devam ederken, yıllardır ailelerden ekonomik olarak hiç bir talepte bulunmadan yoluna devam etti.


Her geçen yıl artan ekonomik koşullar, büyüyen akademi yapısı sonucunda kulüp düzeyinde çalışmaların devam etmesi adına karar alan Kuş, 2019 yılında 1461 İskelel Trabzonspor Kulübü başkanı Tayfun Köksal ile yaptığı görüşmelerin ardından akademi kulüp çatısı altına alınması kararına varılarak bağlanıldı.

Akademi komitesi


1461 İskele Trabzonspor Kulübü’nde Başkan Tayfun Köksal, kulüplerin çıkış noktalarının altyapılardan geçtiğini düşünerek, yeni kurulan akademide işlerin düzenli yürütülmesi için komite oluşturuldu. Komite; Fatma Kuş, Aliye Bayramoğlu, Dinç Hayri Beyoğlu ve Gülşişe Can’dan oluşuyor.


Komite, akademi ihtiyaçlarının giderilmesi adına girişimler yaparken, düzenli, verimli ve sistemli bir şekilde çalışmaların devam etmesine de özen gösterirken, antrenmanlar yakından takip ediliyor. Akademi bünyesinde çalışmalara katılan sporcuların velileri ile 2020 yılında yapılan toplantı sonrasında kulübün altında kurulan akademi yönetimi, aidat sistemi getirme kararı alarak, toplanan tüm maddi kaynaklar akademi için kullanma yoluna gidildi. Lacivert kırmızılı ekip 1461 İskele Tabzonspor Akademide 2019 yılında başlayan ve ikinci yılını geride bırakacak olan altyapı çalışmaları büyümeye başladı.

Teknik kadro


banner134
1461 İskele Trabzonspor Akademi’nin tüm kademelerinde antrenör Zafer Kuş yönetiminde çalışmalar kesintisiz olarak devam ederken, aktif olarak başlatılan akademinin gelişen ve büyümeye başlayan yapı içerisinde yeni eğitmenlerin kısa sürede ekibe dahil edilmesi düşünülürken daha verimli çalışılmasına özen gösterilecek.

Köksal: Kategorileri önemsiyoruz


1461 İskele Trabzonspor Kulübü Başkanı Tayfun Köksal ve yönetimi, akademi yapısını oluşturduktan sonra hedefler doğrultusunda altyapısıyla birlikte gelen ve çalışmaya başlayan Zafer Kuş yönetiminde yola çıktıklarını belirtti. Akademideki yaş kategorilerini U7, U9, U11, U13, U15, U17 takım kadroları oluşturulduğunu belirten 1461 İskele Trabzonspor Kulübü Başkanı Tayfun Köksal, kulübün gelecekte altyapısını oluşturacak kategorilere büyük önem verdiklerinin altını çizdi.


Köksal, Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) Birinci Lig’e 2018-2019 sezonunda yükselerek mücadele eden 1461 İskele Trabzonspor olarak gelecek vaad eden sporcu potansiyelini harekete geçirme adına gençleri futbolun içinde tutmaya özen gösterdiklerini, doğru yapılanmaya önem ve özen gösterdiklerine vurgu yaptı.

Kuş: Çocuklara sahip çıkmak görevim


1461 İskele Trabzonspor Akademi Antrenörü Zafer Kuş, 2016 yılında “her çocuğun futbol oynama hakkı var” sloganıyla 12 kişi ile çıkılan yolda yavaş yavaş gelişim gösteren ve büyüyen yapı içerisinde 2019 yılında1461 İskele Trabzonspor Kulübü’ne başlanarak yola devam edildiğini belirtti. Altyapı çalışmalarının tam gaz sürdüğünü belirten Kuş, 4 yıl gibi kısa bir süre içerisinde doğru ve kalıcı işler yapılan Akademide 2004 doğumlular ile 2015 doğumlular arasında toplam 109 sporcu ile çalışmaları sürdürerek, istenilen seviyeye getirmeye özen gösterdiklerini söyledi.


U7 yaş grubu ile başlayan kategorilerin ikişer yaş aralıkları ile oluşturulduğuna dikkat çeken Kuş, futbolcuları üst yapıda A takım seviyesine getirmek için çalışmaların devam ettiğine vurgu yaparak, ana hedefleri altyapıdan yetişen oyuncular ile yollarına devam etmek olduğunu açıkladı.


“Çocuklara sahip çıkmak görevimdir” diyen Zafer Kuş, bu uzun ve meşakatli yolda bizlere destek olan başkan ve yönetimi ile birlikte başımızın her sıkıştığında yardımımıza koşan İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, meclis üyeleri, esnaf ve İskele halkına yapmış oldukları yardım, destek ve katkılardan dolayı teşekkür etti.

Şu an işin başında tek kişi görünsemde arkamda tüm İskele’nin olacağının bilincinde olarak çocuklarımıza sahip çıkıldığını görmekten mutlu oluyorum” diyen Zafer Kuş, rahat hareket ederek çok çalışarak buralara gelindiğini ve “her şey 1461 İskele Trabzonspor Futbol Akademi için” diyerek sözlerini tamamladı.

Altyapı kadroları


2016 yılında özel olarak kurulan daha sonra 2019 yılında 1461 İskele Trabzonspor Akademi olarak kulüp düzeyine geçirilerek, 4 yıllık kısa süre içerisinde gelişim göstermeye ve büyümeye başlarken, 1 eğitmenle birlikte yola devam ettiklerini belirten Kuş, akademi çatısı altında 2015 doğumlu yaş grubundan başlayarak, 2004 doğumlu yaş grubuna kadar oluşan akademi bünyesinde U7’de 21 sporcu, U9’da 23 sporcu, U11’de 16 sporcu, U13’de 14 sporcu, U15’de 16 sporcu, U17’de19 sporcuları olduğunu ifade ederek şu an 6 farklı grupta toplamda 109 sporcudan oluşarak, düzeli bir şekilde futbol eğitimi vermeye özen göstermeye devam ettiklerinin altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2021, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75