İskele'nin Tonbara itirazı

banner37

Türk Ocağı’nın imza attırdığı Tonbara Tiongoli ile ilgili geçtiğimiz sezon formasını giydiği Gençler Birliği atılan imzanın geçersiz olduğunu savunuyor

İskele'nin Tonbara itirazı

Şükrü BURAĞAN

Türk Ocağı’nın önceki gün imza attırarak kadrosuna dahil ettiği Nijeryalı Tonbara Tiongoli, Girne ekibi ile geçtiğimiz sezon formasını giydiği Gençler Birliği’nin arasını açtı.


İskele temsilcisi, Nijeryalı oyuncu ile 4 Eylül 2017 tarihinde 3 yıllık sözleşme imzalandığını, bu yüzden sözleşmesi olan oyuncularının Türk Ocağı’na attığı imzanın geçersiz olduğunu savunuyor. Oyuncuyu geçtiğimiz sezon ülkeye getiren ve tercih etmeyerek İskele ekibine 1 yıllığına veren Türk Ocağı tarafı ise ilgili sözleşmenin oyuncunun kendileri tarafından tercih edilmemesi halinde geçerli olduğunu, ancak kendilerinin Tonbara ile çalışma kararı alındığı için bir anlam ifade etmediğini iddia etti.

 

Başkan Züğürt itiraz dilekçesini federasyona verdi


G.Birliği Başkanı İlker Züğürt, dün Futbol Federasyonu’na giderek itiraz dilekçesini genel sekreter Enver Baturalp’e teslim etti. Züğürt “Futbolcu bizim futbolcumuz. Elimizde sözleşme var. Dolayısı ile başka kulübe gidecekse mevzuat neyse o uygulanır” dedi.


Türk Ocağı Teknik Direktörü Hasan Topaloğlu ise, G.Birliği’nde görev yaptığı geçtiğimiz sezon başında Tonbara’yı Türk Ocağı’ndan bonservisi ile aldıklarını ve sezon sonu tekrar bonservisin Türk Ocağı’na verilmesi konusunda mutabık kalındığını aktardı. Yapılan sözleşmenin Türk Ocağı’nın tercih etmemesi durumunda oyuncunun boşa düşmemesi ve G.Birliği’nde kalması adına olduğunu, ancak Türk Ocağı olarak Tonbara ile anlaştıkları için sözleşmenin hiçbir anlam ifade etmediğini aktardı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2018, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER