İtalya’da iki sezon birleştirilebilir

banner37

İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Gabriele Gravina, 2019/20 sezonunu ve 2020/21 sezonunu tek bir sezon olarak kabul edebileceklerini açıkladı

İtalya’da iki sezon birleştirilebilir
banner90
banner99

Gravina, "Şu an tamamen bir sisin içerisindeyiz. 3 Nisan'a kadar ligi askıya aldık ancak bu tarihte ligleri başlatabileceğimizi düşünmüyorum. Mayıs ayı başı bile gerçekçi değil. Gün gün bu durumu yaşıyoruz. Risk alabilecek durumda değiliz." ifadelerini kullandı.

"Bu sezonu şampiyonsuz olarak noktalayabiliriz"

banner134

Her türlü ihtimalin masada olduğunu belirten Gravina, "En iyimser senaryoyu çıkarmaya çalışıyoruz. Bu da bizi sezonu bitirmeye doğru götürüyor. Bu sezonu şampiyonsuz olarak noktalayabiliriz. Sıralamayı ve fikstürü durdurup, gelecek sezon liglere aynı şekilde devam edebiliriz. İki sezonu birleştirip tek bir sezon gibi hareket edebiliriz. Bu da bir ihtimal. Ortada çok fazla bilinmez durum var ve geleceği bilemiyoruz. Hatta yarını bile bilemiyoruz." diyerek sözlerini sürdürdü.

"UEFA'ya sorumluluk çağrısı"


"EURO 2020'yi ertelemek doğru bir fikir." sözleriyle konuşmasına devam eden Gravina, "UEFA'ya sorumluluk alma çağrısı yapacağız. Tüm federasyonlar, insanların sağlığını ön planda tutarak karar vermeli. Koronavirüs, sadece İtalya'nın problemi değil. Kasım-Aralık'ta düzenlemeyi onaylayacaklarmış. Ben de bunu duydum ama bilmiyorum. Ancak, ideal fikir EURO 2020'yi ertelemek." ifadeleriyle konuşmasını noktaladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75