İtalya'da tecrübe kazandılar

banner37

Kuzey Kıbrıs ROK Cup Karting Şampiyonası’nda mücadele eden 4 sporcumuz, İtalya’da yapılan “ROK Cup International Final 2018”e katıldı

banner87
İtalya'da tecrübe kazandılar
banner99

46 ülkeden 450 sporcunun, ülkelerinde organize edilen ROK Cup Karting Şampiyonası’nda yarışıp finallere katılma hakkı elde ettiği “ROK Cup International Final 2018” İtalya’nın Brescia şehrinde bulunan South Garda Karting Pisti’nde yapıldı. Zorlu yarışlarda ülkemizden Kuzey Kıbrıs Karting Derneği Başkanı Tigin Güryel ile birlikte; Niyazi Özçınar, Mert Uzun, Tolga Güryel ve İzzet Çınar yarışmak üzere 9 kişilik bir kafile ile İtalya’da yer aldılar. Aile ve arkadaşlarından oluşan 8 kişilik ayrı bir grup ise destek amaçlı yanlarında bulundu. Gamoto CRG fabrika takımından servis alan yarışmacılarımız, 4 günlük program içerisinde antrenmanlar, sıralamalar ve elemelerle finallere kalmaya çalıştılar. Organizasyonun ilk günü antrenmanlarla geçti. İkinci ve üçüncü gününde yapılan yarışlarla A ve B finallerine katılacak yarışmacılar belirlendi. Her günü 4’er yarışla geçiren yarışmacılarımızdan İzzet Çınar, Expert kategoride eski Formula 1 yıldızı Rubens Barrichello ile start alırken, A finalini yedinci sırada tamamlamayı başardı. Senior kategoride yarışan Tolga Güryel ise B finaline kalmasına rağmen finalde kartında oluşan mekanik arıza ile start alamadı. Finallere kalmak için son elemeye çıkan Mini pilotumuz Niyazi Özçınar da mekanik arıza ile elenmekten kurtulamadı. Mert Uzun ise Junior kategoride hafta sonu boyunca birçok şanssızlık yaşamasına rağmen son ayağa kadar geldi ama şanssızlık yine yakasını bırakmadı ve rakibi ile yaşadığı temas sonrası tamponu yerinden çıktı ve elendi. Genç sürücülerimiz için büyük bir tecrübe olan yarış sonunda ülkemizi başarılı bir şekilde temsil ederek ülkeye döndüler.

 

Neler oldu?

Formula 1 ve MotoGP’de sezonun sondan üçüncü yarışları geçtiğimiz hafta sonu yapılırken, WRC’de sondan 1 önceki ayak İspanya’da geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. İspanya’nın detayları yarın gazeteniz KIBRIS’ın Ekran eki’nde olacak. Formula 1’de Meksika Grand Prix’ini Red Bull’dan Max Verstappen kazandı ama Mercedes pilotu Lewis Hamilton beşinci şampiyonluğunu ilan etti. MotoGP’de ise Avustralya Grand Prix’ini Yamaha’dan Maverick Vinales kazanmayı başardı.

 

Ajanda

4 Kasım Karting Finali

4 Kasım Tırmanma 4.ayak

4 Kasım MotoGP Malezya

11 Kasım NEU Drift 3.ayak

11 Kasım KITMOK Enduro

11 Kasım F1 Brezilya

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96