banner6

Jesus'un analizi: Fenerbahçe'de sorun savunma değil golcüler

banner37

Fenerbahçe'nin son dönemdeki düşüşünün nedenini araştıran teknik direktör Jorge Jesus, şutları gole çevirme oranında büyük bir düşüş olduğunu gördü. Portekizli hoca bunu engellemek için çalışmalara başladı.

Jesus'un analizi: Fenerbahçe'de sorun savunma değil golcüler
banner99

Fenerbahçe'nin başarılı teknik adamı Jorge Jesus, son dönemde alınan olumsuz neticeler ve göze hoş gelmeyen futbolun nedenlerini araştırmaya devam ediyor.

Alınan bilgilere göre; Jorge Jesus, takımın maç analisti Gil Henriques ve diğer analiz ekibiyle yaptığı görüşmelerde edindiği bilgiye göre sorunu yanlış yerde aradığını düşünüyor.

Bugüne kadar sürekli savunmada sorun olduğunu düşünen Jorge Jesus, yenen golleri engellemeye çalışırken, hücumu aksattığının farkına vardı.

Sorun: Şutları gole çevirememe

Portekizli çalıştırıcı, son maçlarda bitiricilikle alakalı yaşanan sorunları analiz ekibiyle birlikte gözler önüne serdi.

Fenerbahçe'de son haftalardaki düşüşün sebebinin şutları gole çevirme konusundaki sıkıntılar olduğuna kanaat getirildi.

İlk haftalarda yüzde 23 gole çevirme oranına sahip olan Fenerbahçe'de bu rakam şu anda yüzde 12'ye kadar düştü.

Jesus çözüm arıyor

Son dönemde kaleye çekilen şutlarda gole çevirme oranını bazı maçlarda yüzde 8'e kadar düşen Fenerbahçe'de Jesus'un, bu duruma 'gole çevirme çalışması' antrenman metoduyla çözüm bulmaya çalıştığı öğrenildi.

38 puanı bulunan Fenerbahçe, (Bir maçı eksik) lider Galatasaray'ın 7 puan gerisinde yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104