K. Kaymaklı Akademi’ye yeni sistem

banner37

Altyapılara geçmişten günümüze en çok önem veren kulüpler arasında yer alan Başkent temsilcisi Küçük Kaymaklı Akademi’ye yeni sistem geliştirilerek yapılanmaya gidildi

K. Kaymaklı Akademi’ye yeni sistem
banner99

Ahmet OGAN

Küçük Kaymaklı Spor Kulübü’nde Başkan Akay Aşina yönetimi,  altyapılarda var olan potansiyeli harekete geçirmek ve geliştirmek amacı ile teknik ekipte yeniden yapılandırmaya gitti.


Yönetim Kurulu futbolcu altyapılarının daha verimli ve üretken bir yapı içerisinde sürmesi adına altyapıların genel koordinatörlük görevine tecrübeli teknik adam Salih Sakallı’yı getirdi. Küçük Kaymaklı’da uzun yıllar futbol oynayan, altyapılarda ve A takımda teknik adam olarak görev yapan Sakallı, altyapılarda düzenli, verimli ve sistemli bir şekilde çalışmaların devamlılığı sağlanması adına görev üstlendi. Akademi koordinatörü Salih Sakallı birlikte çalışacağı tüm altyapılarda görev yapacak antrenörleri belirleyerek, takımlara ayrı ayrı çalışma programları hazırlayarak yoğun bir gündemle işe başladı.

Teknik kadro netleşti


Salih Sakallı yönetiminde altyapılarda yeni oluşum ve yeni sistem içerisindeki Küçük Kaymaklı’da yeni antrenörlerin Birol Saiter, Mustafa Özpolili, Yılter Canbaz, Yener Yavuz ve Evrim Belge’nin görev aldığı açıklandı.


Akademilerde son yıllarda sonuç alınmaya başlanması, gelecek açısından futbolumuz adına son derece önem kazanırken, yeni yetişen genç isimler de vitrine çıkmaya başladı. Küçük Kaymaklı’da uzun yıllar altyapılara yapılan yatırımlarla birlikte yetiştirilen genç futbolcular özellikle son iki sezonda A takımlar düzeyinde yer alarak önemli katkılar sağlamaya başladı. 1984-1985 ve 1985-1986 sezonlarında A takımın üst üste kazandığı lig şampiyonluklarında özkaynaklardan yetiştirilen oyuncuların olması ve 9 yıldır şampiyonluktan uzak kalan Küçük Kaymaklı’da altyapılarda yeniden yapılandırma içerisine girildi. Son yıllarda genç takımdan A takıma kazandırılan genç futbolcuların yer almaya başlamasıyla öze dönülerek öz kaynaklara yatırım yapılması planlı girişim olarak değerlendiriliyor.

Geleceği şekillendiriyoruz


banner134
Bakanlar Kurulu tarafından 1 Ekim’e kadar faaliyetlerin durduğu futbolda yeniden antrenmanlara başlanılması için izin verilmesinin ardından altyapılarda çalışma başlatan Küçük Kaymaklı geleceği şekillendirme adına altyapıları denetim ve kontrol altına aldı. Salih Sakallı yönetiminde altyapı çalışmalarının düzenli ve sistemli bir şekilde devam etmesi için hazırlamış olduğu programlar eğitmenler tarafından uygulamaya konuldu.

Üreten bir altyapı


Temmuz ayında K. Kaymaklı altyapısında koordinatör olarak göreve başlayan Salih Sakallı yaptığı açıklamada “camia içerisinden çıkan birisi olarak bana güvenen ve görev veren başkan Akay Aşina ve yönetime teşekkür ediyorum. Altyapılardaki yeni oluşumda 2004 doğumlu yaş grubundan başlayarak 2017 doğumlu yaş grubuna kadar akademi bünyesinde sporcularımız var” dedi.


Salih Sakallı, Akademi’deki grupların dökümünü de ortaya koyarak, 2004-2005 grubunda 30 kişi, 2006-2007 grubunda 25 kişi, 2008-2009 grubunda 30 kişi, 2010 grubunda 20 kişi, 2011-2012 grubunda 35 kişi (U12), 2013-2015 grubunda 25 kişi (U15), 2016-17 grubunda 10 kişi (U17), U20 grubunda ise 20 kişilik (U20 genç Takım) oyuncu havuzuyla toplamda 175 sporcuları olduğunun altını çizdi. Altyapıda var olan yaş gruplarını yeniden şekillendirilerek, kısa sürede düzenli bir şekilde antrenörler nezaretinde çalışmalara hız verdiklerini ifade eden Sakallı, üreten bir altyapı olmak için çalıştıklarını, her yıl altyapıdan yarışmacı gruplara oyuncu verir konumuna getirmek için yeni oluşturdukları sistem içerisinde kalmaya özen göstereceklerini belirterek bunun için zamana ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Kadın Kollarından destek


Küçük Kaymaklı Spor Kulübü Kadın Kolları yapmış oldukları etkinliklerle destek ve katkılar sağlamaya devam ediyor. Özellikle Kadın Kolları altyapılara yönelik yapmış oldukları etkinliklerle ön plana çıkarken, altyapıdaki futbolcuların antrenman öncesi ve sonrasında beslenmeleri konusunda diyetisyen İlayda Oduncuoğlu tarafından bilgilendiriliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75