banner6

Kadın futbol şenliği yapıldı

banner37

Kadın futbol şenliği yapıldı
banner151 banner143

Kadın Futbol Şenliği bu kez Gazimağusa’da yapıldı. Mağusa Spor Akademiri, Yonpaş Dumlupınar, Mormenekşe, Küçük Kaymaklı, Vadili ve China Bazaar Gençlik Gücü takımlarının katıldığı şenlik PR Plus Reklam Ajansı sponsorluğunda Gazimağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı’nda gerçekleşti. Çok eğlenceli ve renkli geçen şenlikte tüm takımlar birbiriyle karşılaştı. Girne’nin ardından Gazimağusa’daki organizasyon da izleyicilerin ilgisini çekti.

Yiğittürk: Kadınlar bulunduğu her ortama güzellik ve disiplin getirir


Gazimağusa’daki şenliğin sponsorluğunu üstlenen PR Plus Reklam Ajansı Direktörü Feriha Yiğittürk, beklediği gibi çok renkli ve güzel bir ortam gördüğünü söyledi. Kadınların bulunduğu her ortama güzellik ve disiplin getirdiğini kaydeden Yiğittürk, burada 150’nin üzerinde kadın futbolcuyu ve antrenörleriyle yöneticilerini görmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Ülkede kadın futbolunun gelişimine kendisinin de katkı koymaktan geri kalmayacağını ve ülke gençliğini sporun içerisinde tutmaları gerektiğini belirten Yiğittürk, “Biz de organizasyonda çok eğlendik. Bizim için de yeni bir mecraydı, çok keyifli oldu. Dilerim bundan sonra devamı gelir, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun hedeflediği Kadınlar Ligi de yeniden canlanır. Ben tüm kadın sporcularımızın ve idarecilerin gözünde o arzuyu ve isteği gördüm. Yanlarında olduğum ve bir nebze de olsa destek olabildiğim için gururluyum.”şeklinde konuştu.

Kanan: Kulüpler ve sporcular arasında güçlü bir bağ kurmak bizim için önemli


KTFF Kadın Futbolu Sorumlusu Simay Kanan ise kadın futbolunu yeniden ayağa kaldırmaya çalıştıklarını, Girne’nin ardından Gazimağusa’daki Kadın Futbol Şenliği’nden de alınlarının akıyla çıktıkları için mutlu olduklarını söyledi. Organizasyona katılan tüm takımların kendileri için değerli olduğunun altını çizen Kanan, “Takım sayıları gün geçtikçe artmaya başladı. Bu şenlikler güzel bir kıvılcımı başlattı. Daha önce katılan Vadili, Miracle Değirmenlik, Küçük Kaymaklı, China Bazaar Gençlik Gücü, Mağusa Spor Akademisi ve Yonpaş Dumlupınar’ın yanına yeni bir takımlarımız olan Mormenekşe ve Hamitköy katıldı. Bunun için çok mutluyuz.”dedi. Kadın sporcularımızın elinden tutulması gerektiğini ve kulüplerin bu noktada bu gençlere sahip çıktığını belirten Kanan, “Her şey güzel gidiyor, belirli bir plan program doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Adımlarımızı birer birer atıyoruz. Hem takımlar arasında hem de sporcular arasında güçlü bir bağ kurmamız ciddi anlamda çok önemli.”dedi.

Üçüncü şenlik 28 Mayıs’ta Lefkoşa’da


Kanan, ayrıca Gazimağusa’daki organizasyona sponsorluk yapan PR Plus Reklam Ajansı Direktörü Feriha Yiğittürk’e de destekleri için teşekkür ederken, Kadın Futbol Şenliği’nin üçüncüsünün 28 Mayıs 2022 Cumartesi günü saat 16.00’da Lefkoşa’da Eziç sponsorluğunda gerçekleşeceğini kaydetti. Kanan, şenliğe katılım gösterecek olan kulüplerin 23 Mayıs 2022 Pazartesi günü saat 16.00’ya kadar başvuru yapması gerektiğini de hatırlattı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104