Kadınlar Ligi'nde sona gelindi

banner37

Futbol Federasyonu tarafından beş yıl aradan sonra geçtiğimiz sezon tekrar başlatılan Kadınlar Ligi bu yıl A ve B grubu olmak üzere 2 gruba ayrılarak oynatıldı

banner87
Kadınlar Ligi'nde sona gelindi
banner90
banner8

Futbol Federasyonu Kuzey Kıbrıs Turkcell Kadınlar Ligi olarak organize edilen ligde 2 grupta toplam 7 takım yer aldı. Play off maçları sonunda Akdeniz Spor Birliği şampiyonluğa ulaştı. 

KKTCELL Kadınlar Ligi Gruplar

A Grubu: Mağusa Spor Akademisi, Dumlupınar, Çanakkale, Geçitkale

B Grubu: Göçmenköy, Akdeniz Spor Birliği, Merit A.Yeşilova

 

Play-Off Grubu

A grubu birincisi Mağusa Spor Akademisi, B grubu birincisi Göçmenköy, A grubu ikincisi Çanakkale, B grubu ikincisi Akdeniz Spor Birliği takımlarından oluştu. 

Play-Out Grubu

A grubu üçüncüsü Geçitkale, B grubu üçüncüsü Merit A.Yeşilova, A grubu dördüncüsü Dumlupınar takımlarından oluştu. 

 

Başkanlar çalışıyor


Futbol Federasyonu tarafından oynatılan Kuzey Kıbrıs Turkcell Kadınlar Liginde mücadele eden 7 kulübümüzün başkanları kısa süreli sezona yönelik çalışmalarını sürdürdü. Kadınlar Ligi’nde görev yapan kulüp başkanlarına baktığımızda futbolun içinden gelmesi kulüplerimiz ve ülke futbolu adına önemli gelişme olarak değerlendiriliyor. Kuzey Kıbrıs Turkcell Kadınlar Liginde mücadele eden 7 kulübün başkanları, kadınlar liginin özendirilmesi, gelişim göstermesi yaygınlaşması adına önemli bir sorumluk alarak yoğun bir şekilde çalışarak ülke futboluna hizmet etmeye devam ediyor.

C Lisans Antrenörler ağırlıkta

KKTCELL Kadınlar Liginde 2 grupta görev yapan antrenörlere baktığımızda Teknik Direktör ve B lisansın olmadığı, A ve Kaleci Antrenör lisansının az olduğu, ağırlıklı olarak C lisansa sahip antrenörlerin görev aldığını görüyoruz.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75