Kadınlar maç istiyor

banner37

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs nedeniyle duran spor faaliyetlerinin yeniden başlatılması sonrasında kadınlar da eylül ayı içerisinde liglerinin oynatılmasını istiyor

banner87
Kadınlar maç istiyor
banner90
banner8

Ahmet OGAN

Kadınlar liginde mücadele eden takımlarımızda görev yapan teknik görevliler, kadınlar liginin son yıllarda benimsenmesi ile birlikte gerçek değerini bulma adına oynatılması gerektiği görüşleri ön plana çıkıyor.

Şerif Ogan (Mağusa Spor Akademisi)


Mağusa Spor Akademisi Kadın Futbol Takım Antrenörü Şerif Ogan, “Kadınlar ligi ile ilgili de karar alınması ve yeni yeni ivme kazanan bu ligin devam ettirilmesi gerekir. Ligin oynatılmaması halinde Kadınlar ligi'ne iki yıl gibi uzun bir ara verilmiş olacak ki bu da geçmişte olduğu gibi bir kez daha Kadınlar Ligi'ne darbe vuracak. Mağusa Spor Akademisi Kadın futbol takımı olarak Aralık ayında çalışmalarımıza başlayarak bu süre içerisinde sporcularımızı Mart ayı sonunda başlatılması düşünülen lige hazırladık. Salgın süreci bizleri moral, motivasyon ve kondisyon anlamında olumsuz etkilemiştir. Kadınlar ligi oynatılacaksa oynatılma tarihinin belirlenmesi ve bizlere bildirilmesi gerekir, ligin adının ve tarihinin belirlenmesi sporcular adına motivasyon olacak, aksi halde belirsizlikler ne yazık ki kadın futbolunun gelişimini de olumsuz yönde etkileyecek. Mağusa Spor Akademisi olarak Kadınlar ligi'nin sürdürülebilir olabilmesi için bu ligin başlatılması gerektiği düşüncesindeyim, kendim ve sporcularım adına Futbol Federasyonu'nun Kadınlar ligi için en doğru kararı vereceğine ve ligin tarihiyle birlikte gerekli bilgilerin tarafımıza bildirileceğine inanıyorum” dedi.

Ümit Aktül (Akdeniz Spor Birliği)


Akdeniz Spor Birliği Kadın Futbol Takım Antrenörü Ümit Aktül “bugün hala daha işçiler ve pandemi hastanesinin tartışıldığı ortamda hala daha risk altındayız. Koronavirüs ortadan kalkınca kadınlar ligi oynanması gerektiği düşüncesindeyim. Kadınlara gereken önemi verip kadınların spor yapmalarına yardımcı olunması gerekir. Futbolun yalnız erkek oyunu değil, medeni cesareti gösteren kadınlarımız da futbol oynayabilir. Onlara yardımcı olarak, gereken desteği vererek sağlıklı bir ortamda futbol oynamalarına olanak sağlanmalı. Son yıllarda düzenli bir şekilde oynatılmaya başlanılan Kadınlar ligi kesinlikle devam etmeli, Futbol Federasyonu’nun kadınlar ligine gereken önemi vereceğinden kuşkum yoktur. Uygun sağlık koşullarının sağladığımız zaman da ligin başlatılacağı düşüncesindeyim” dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75