banner6

'Kalsaydı takım olamazdık'

banner37

Mağusa Türk Gücü Başkanı Koral Bozkurt, Yasin Kurt’un kadro dışı bırakılması ile ilgili sert konuştu

'Kalsaydı takım olamazdık'
banner151 banner143

Ebru AKGÜR

Süper Lig ekiplerinden Mağusa Türk Gücü’nün yıldız oyuncusu Yasin Kurt’un kadro dışı bırakılması ile ilgili yankılar sürüyor. Başkan Koral Bozkurt, kadro dışı bırakmanın teknik direktör Fırat Canova ile ortak alınan bir karar olduğunu söylerken Yasin’i affetmelerinin gündemde olmadığını söyledi.

Bozkurt “Huzursuzluk yaratanlar takımda olamaz”


Göreve geldikleri ilk günden itibaren disiplinden taviz vermeyeceklerini oyuncuları ile paylaştıklarını aktaran Koral Bozkurt, “Biz sevgi, saygı ve disiplin çerçevesinde hedefe gitmek istiyoruz. Bu konuda tavrımız net. Düzgün davranışlar içinde olmayıp huzursuzluk yaratanların takım içerisinde işi yoktur. Prensiplerimizden sapmayacağız” dedi.


Yasin Kurt’un daha önce bazı davranışlarından dolayı uyarıldığını ancak oyuncuda düzelme olmadığı için böyle bir karar aldıklarını söyleyen Bozkurt, “Yasin yetenekli bir oyuncu. Bu kararı almak kolay olmadı. Ancak kalsaydı takım olamazdık. Bu karar kesinlikle mevki yüzünden alınmış bir karar değildir” şeklinde konuştu.

 

“Teklif ve af yok”


Oyuncunun affedilmesi gibi bir durumu olmadığının altını çizen Koral Bozkurt, “Şu ana kadar Yasin için arayan bir kulüp olmadı. Kiralık dönemi sonuna kadar gelen teklifleri değerlendireceğiz” dedi. Bozkurt oyuncunun kulüpten hiçbir alacağı olmadığını da vurguladı.

 

Kurt: Saygı duyuyorum


Kadro dışı bırakılan Yasin Kurt ise alınan bu karara saygı duyduğunu, artık kendi yoluna bakması gerektiğini, bu nedenle gelecek olan teklifleri değerlendireceğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2017, 11:35
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104