banner6

Kambala, Mandic ve Kıryağdı'ya sevk

banner37

Basketbol Federasyonu YDÜ-Koopspor maçında yaşananların ardından Kaspars Kambala, Vucasin Mandic ve Halit Kıryağdı’yı Ceza Kurulu’na sevk etti

Kambala, Mandic ve Kıryağdı'ya sevk
banner151 banner143

Şükrü BURAĞAN

KKTC Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Cumhuriyet Kupası Final maçında yaşanan olaylar sonrası olağan üstü toplandı. Yakın Doğu Üniversitesi ile Koopspor arasında oynanan final karşılaşmasında yaşanan olaylar sonrası, hakem, gözlemci raporları ve maç görüntülerinin Ceza Kurulu’na sevk edildiği açıklandı.

Elde edilen bilgilere göre Koopspor’dan Kaspars Kambala, YDÜ’den Vucasin Mandic ve koç Halit Kıryağdı’nın Ceza Kurulu’na sevk edildiği öğrenildi. Kurulun yapacağı toplantıda 3 isim ile ilgili görüntüleri de inceleyerek bir karara varması bekleniyor.

 

Antrenörlere yönelik iletişim ve liderlik semineri yapılacak

Federasyon Yönetim Kurulu bunun yanında bir dizi karara daha imza attı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi “Yönetim Kurulu spor salonlarında görmek istenmeyen olaylarla ilgili ciddi bir program dahilinde basketbolun tüm paydaşlarıyla birlikte hareket etme kararı aldı. Buna göre, bu yeni dönemde basketbol hakemlerine yönelik stres ve baskı yönetimi, beden dili ve etkili iletişim konularında atölye çalışmalarını düzenlemeyi kararlaştırdı. Bu kapsamda basketbol antrenörlerine yönelik etkili iletişim ve liderlik seminerleri ilerleyen günlerde düzenlenecek”.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2017, 10:18
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104