banner6

Kanan, Fransa'daki kongrede sunum yaptı

banner37

Kanan, Fransa'daki kongrede sunum yaptı
banner151 banner143

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Kadın Futbolu Sorumlusu ve Uluslararası Final Üniversitesi (UFÜ) Uzman Spor Bilimci Simay Kanan, Fransa’nın Lyon kentinde gerçekleşen “Futbolcuların Sesi” kongresine katıldı. Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) ve Isokinetic Medical Group işbirliğinde gerçekleşen kongre dünyanın en prestijli kongrelerinden biri olarak gösteriliyor.


Dünyada söz sahibi futbol kulüplerinde yetkili isimlerin de katıldığı kongrede bir sunum gerçekleştiren Kanan, “Kuzey Kıbrıs’taki Futbolcuların Sakatlık ve Sakatlık Endişeleri” konu başlığını irdeledi.


Aralarında uzman spor bilimciler, doktorlar, fizyoterapistlerin de bulunduğu futbol dünyasının önemli isimlerinin katıldığı kongrede; futbolun ve futbolcunun gelişimi, futbolcu performanslarının artırılması, hızlı toparlanma süreci ve sakatlıklar sonrası iyileşme ile ilgili birçok konuda sunum gerçekleşti. Uzmanlar fikir ve görüşlerini kongrede sunma fırsatı yakalarken, Kanan’ın gerçekleştirdiği sunum da büyük alkış aldı.

Kanan: Ülkemizi böyle bir platformda temsil etmek güzeldi


FIFA ve Isokinetic Medical Group işbirliğinde düzenlenen kongreye KTFF ve UFÜ’yü temsilen katılan Kanan Fransa’da bulunduğu ve böylesi önemli bir kongrede sunum gerçekleştirdiği için çok gururlu olduğunu belirtti. Kanan, “Ülkemizi böyle bir platformda temsil etmek güzeldi. Çok keyif aldım. Uzun süredir üzerinde çalıştığım ve kafa yorduğum bir konuyu irdeledim. Sunumumun beğenildiğini düşünüyorum.”dedi. Simay Kanan, futbolda sakatlığın önemli bir etken olduğunu belirterek, “Kongrede çok önemli doktor, spor bilimci ve fizyoterapistler vardı. Onların önünde bu sunumu yapmak, onlardan fikir ve görüş almak çok ciddi motivasyon ve enerji kattı. Önemli olan orada aldıklarımı ülkemize entegre edebilmek. Orada kazandığım bilgi birikimini ülkemizin ve ülkemiz futbolcularına katmamız lazım

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104