Kaplıca saha istiyor

banner37

Kurulduğu günden bu yana Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) liglerinde mücadele eden ve son yıllarda başta tesisleşme olmak üzere gerek alt yapı, gerekse de A takım seviyesinde önemli adımlar atan Karadeniz 61 Spor Birliği’nde saha sorunu ciddi boyutlara ulaştı

Kaplıca saha istiyor
banner99

Levent TEZEL

Karadeniz 61 kulüp başkanı Metin Genç, Kaplıca ve bölge gençliğinin hizmetine açmak üzere kendi imkanlarıyla başlatmış oldukları çim saha yapımı konusunda yetkililerden herhangi bir yardım göremediklerini ifade ederek sitemde bulundu.

Tek destek Tarım Bakanlığı’ndan


banner134
Kaplıca ve bölge gençliğinin tüm diğer bölgelerdeki gençler gibi güzel zeminlerde spor yapmaya hakkı olduğunun altını çizen başkan Metin Genç, bunun için yönetim olarak kolları sıvadıklarını ve mevcut sahalarının zemininin çim yapılması için harekete geçtiklerini aktardı. Köy olarak, bölge olarak maddi imkanlarının ortada olduğunu ve bu konuda kendilerine yardım edilmesi gerektiğini düşündüğünü vurgulayan başkan Metin Genç, kendilerine maddi yardımda bulunabilecek resmi kurum ve kuruluşların kapısını çaldıkları ancak bunlardan olumlu yanıt alamadıklarının altını çizdi. Bu dönemde kendilerine tek yardımın Tarım Bakanlığı tarafından araç desteği olduğunu ve bunun için müteşekkir olduklarını ifade eden Karadeniz 61 Kulüp Başkanı Metin Genç, destek çağrısında bulundu.

Büyük fedakârlıklarla yola devam ediyoruz


Gençlere spor yaptırmanın yanı sıra tesisleşmenin önemine inandıklarının altını çizen başkan Genç, ciddi fedakârlıklar ve bulabildikleri özel sponsorluklarla çim sahalarının yapımına tüm zorluklara rağmen devam ettiklerini vurguladı. Alt yapıya ciddi bir önem verdiklerini ifade eden başkan Metin Genç, yetişen ve yetişecek gençler için bu sahayı bitirmek zorunda olduklarını da belirtti. Başkan Genç, Devlet ve hükümet yetkililerine, Türkiye Cumhuriyeti Elçiliği yetkililerine, Vakıflar İdaresi yetkililerine, Spor Dairesi yetkililerine çağrı yaparak çıktıkları bu yolda kendilerine yardımcı olunmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75