Kaptanlar heyecanlı

banner37

K-Pet Süper Lig’de yer alan takımların kaptanlarından 18 Haziran Perşembe günü yeniden başlayacak olan son 8 hafta maçları öncesinde görüşlerini almaya devam ediyoruz

Kaptanlar heyecanlı
banner90
banner99

Can İPCİOĞLU

Emin Atabek (Merit Alsancak Yeşilova)


Sahamızın hazır olmaması nedeni ile sentetikte çalışmak zorunda kaldıklarını söyleyen Merit Alsancak Yeşilova’nın kaptanı Emin Atabek, sıcak havaların da etkisi ile daha zorlu bir süreç yaşadıklarını söyledi.


Emin, önemli olanın bu zorlu süreci takım olarak sakatsız atlatmaktı diyerek bu yüzden yorucu bir süreç yaşadıklarını ifade etti. Çıkacakları ilk karşılaşmanın Baf Ülkü Yurdu ile olacağını söyleyen Emin, ilk maçlar her zaman zorlu geçeceğini vurguladı. Emin ligde iyi oynadıkları maçlardan puan çıkaramadıkları için şampiyonluk hedefinden uzak kaldıklarını ifade etti. Ligi en iyi yerde bitirmek istediklerini söyleyen Emin, bu zor günlerde kendilerini en fazla endişelendiren konunun vaka çıkıp çıkmayacağı olduğunu dile getirdi.


banner134
Maçların seyircili oynatılmasında bir sıkıntı görmediğini ifade eden tecrübeli isim, ancak ilerleyen günlerde kapılar açılıp ve uçuşlar başladığında vaka görülürse hem oyuncular için hem de taraftarlar için farklı uygulamalar yapılabileceğini söyledi.

Fikri Aslan ( Baf Ülkü Yurdu)


Baf Ülkü Yurdu takım kaptanı Fikri Aslan, bu dönemde en iyi şekilde çalıştıklarını ve takım olarak en iyisini sahaya yansıtacaklarını söyledi. Fikri, hedeflerin ilk olarak play-out oynamamak olacağını, kalmaları durumunda bunu başaracak güçte olduklarını vurguladı. Fikri, seyirci konusunda ise “bir kısıtlamaya gerek yoktu ülkemizde maçları çok sayıda seyirci izlemiyor. Bu yüzden tehlike olacağını düşünmüyorum” diyen Ülkü Yurdu kaptanı, tüm takımlara başarılar diledi.

Aykut Esmeraslan( Lefke)


İdmanlara ilk başladıkları zaman takım olarak moral açısından hiç iyi durumda olmadıklarını söyleyen Lefke takım kaptanı Aykut Esmerarslan, Koronavirüsten dolayı kafalarının karışık olduğunu söyledi. Evde kendilerini bekleyen ailelerini düşünmek durumunda olduklarını ifade eden Aykut, “bu yüzden sahaya ve idmana gelmek istemeyen takım arkadaşlarımız vardı” dedi. Aykut, günler geçtikçe vaka çıkmayınca doğal olarak rahatladıklarını ifade eden başarılı kaptan, daha iyi motive olup çalıştıklarını kaydetti. Herkesin sıkı çalıştığını, gerçekten hazır olduklarını belirten Aykut, Cihangir ile oynayacakları karşılaşmadan üç puana odaklandıklarını vurguladı. Aykut, sahaların ışıklandırılmış olmasının kendileri için avantaj olduğunun altını çizdi.

Nurettin Gecekuşu ( Cihangir)


Çok zor bir deplasmanla lige dönüyoruz diyerek sözüne başlayan Cihangir takım kaptanı Nurettin Gecekuşu, “umarım bir daha böyle bir virüs ile karşı karşıya gelmeyiz” dedi. Nurettin, pandemi döneminde bireysel idmanlar yaptıklarını, kendisinin ise her zaman hazır olmak için çalıştığını söyledi. Nurettin, çalışırken virüs nedeni ile endişe duyduklarını, bu yüzden verimli çalışma yapamadıkları günler de olduğunu belirterek, “yeniden liglerin başlayacak olması ve o heyecanı yeniden yaşayacak olmamız çok güzel” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75