Kaptanların rotası kupa

banner37

Nicosia Group Kıbrıs Kupası finalinde yarın gece Lefkoşa Atatürk Stadı’nda karşı karşıya gelecek olan Mağusa Türk Gücü ile Yenicami takımlarının kaptanları Yasin Kurt ile Tansel Ekingen karşılaşma hakkında açıklamalarda bulundu

Kaptanların rotası kupa
banner90
banner8

Can İPCİOĞLU

Mağusa Türk Gücü Kaptanı Yasin Kurt sezon başında hedef olarak koydukları iki kupadan biri olan lig şampiyonluğunu kazandıktan sonra şimdi de Kıbrıs Kupası’nı almayı hedeflediklerini söyledi. Yenicami Kaptanı Tansel Ekingen ise sezona Türk Gücü karşısında Süper Kupa’yı kazanarak başladıklarını ve sezonu Kıbrıs Kupası’nı alarak tamamlamak istediklerini açıkladı.

Yasin Kurt “İkinci kupayı da istiyoruz”


banner134
Mağusa Türk Gücü takım kaptanı Yasin Kurt, son şampiyon olarak başladıkları sezona iyi giriş yapamadıklarını ama toparlandıklarını ifade ederek yabancı oyuncularının takıma katılması ile seri galibiyetlere başladıklarını söyledi. Tüm dünyada yaşanan pandemi sürecinin başladığı zamana kadar iyi sonuçlar alarak en yakın takipçilerine fark yaptıklarını söyleyen Yasin, salgın nedeni ile verilen aradan sonra biraz zorlandıklarını fakat sonuca ulaştıklarını vurguladı. Sezon başında hedef olarak koydukları 2 kupadan birini aldıklarını ifade eden tecrübeli futbolcu şimdi de ikinci kupaya odaklandıklarını söyledi. Son üç sezonda kupada final oynadıklarının altını çizen Yasin, her zaman yüksek tempo bir o kadar da zevkli mücadeleye sahne olan Yenicami ile yine zorlu bir maç yapacaklarını açıkladı. Geçtiğimiz sezonda olduğu gibi yine rakiplerini mağlup ederek kupayı müzelerine götürmekten başka bir şey düşünmediklerini söyleyen başarılı oyuncu iki takım arasında şartlar ne olursa olsun güzel karşılaşmalar oynandığını ifade etti. Sezon başından beridir kendilerinin yanında olan tüm taraftarlarına teşekkür eden Yasin bu kupaya sponsor olarak futbolumuza katkı koyan Nicosia Group’a teşekkür etti.

Tansel Ekingen “Kupa bizler için olmazsa olmazdır”


Yenicami takım kaptanı Tansel Ekingen ise yaptığı açıklamada sezonun kendileri için inişli çıkışlı geçtiğini, sezona final oynayacakları Türk Gücü karşısında aldıkları Süper Kupa ile başladıklarını ve yine ayni başarıyı bu kez Kıbrıs Kupasını alarak tekrarlamak istediklerini ifade etti. Yenicami’yi çok sevdiğini ve köklü bir kulüpte kaptanlık yaptığı için kendisini çok şanslı hissettiğini söyleyen Tansel, salgın nedeni ile bu sezonun çok uzun sürdüğünü ve futbolla ilgili herkesin fedakarlık yaptığını ifade etti. Başarılı oyuncu takım olarak sezon içerisinde gerek sakatlıklar gerekse cezalar nedeni ile şanssızlıklar yaşadıklarını fakat hiç yılmadan mücadeleye devam ettiklerini söyledi. Tansel, uzun yıllardır kulüplerine sponsor olan ve ayni zamanda kupanın da sponsoru olan Nicosia Group’a teşekkür etti. Ligi istedikleri yerde bitiremedikleri için Kıbrıs Kupası’nı almanın daha da anlam kazandığını vurgulayan Tansel, Mağusa Türk Gücü ile oynadıkları karşılaşmaları göze hoş gelen ve çekişmeye sahne olan maçlar olarak görüldüğünü ve güzel bir final olacağını söyledi. Tansel sezonun tümünde yer alan üç kupadan ikincisini de alarak sezonu tamamlamak istediklerini açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75