Kararlara farklı yorumlar

banner37

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun gelecek sezonla ilgili aldığı Süper Lig’de 3 yabancı oyuncunun 1’e düşürülmesi ve 21 yaş altı kuralının revize edilmesiyle ilgili teknik adamların düşüncelerine başvurduk

Kararlara farklı yorumlar
banner90
banner8

KIBRIS Spor Servisi

Ekonomik gerekçelerle yabancı kontenjanının azaltılması, 21 yaş altı futbolcuların süre alma şartının kaldırılarak kadroda 5 genç ismin bulundurulması kararlarına farklı yorumlar getirildi.

Oraloğlu: Planlarımızı kurallara göre yapacağız


Mağusa Türk Gücü teknik direktörü Ali Oraloğlu, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun yabancı ve 21 yaş altı kuralı kararlarına saygı duymak gerektiğinin altını çizerek önümüzdeki sezon tüm planlamalarını bu kurallar çerçevesinde yapacaklarını söyledi. Bu kararların faydasını ve zararını zaman içerisinde yaşayıp göreceklerini belirten Ali Oraloğlu, özellikle yabancı sayısının bir oyuncuya inmesinden dolayı ülkemizdeki genç futbolculara büyük şans doğacağına inandığını belirtti.

Aktunç: Süreklilik çok önemli


Süper Lig’in yeni temsilcilerinden Mesarya’nın teknik direktörü Nazım Aktunç, federasyonun yabancı oyuncu sayısı kararına paralel olarak takım kurgusunu bu karara göre yapacağını, yalnız en büyük beklentisinin bu gibi kararların sürekli değişmemesi gerektiğini, alınan kararların süreklilik taşımasını beklediğini vurguladı. 21 yaş kuralının değişmesinin kendisini memnun ettiğini, bunun da en büyük sebebinin 21 yaş altı olan oyuncunun eski kurallara göre zaman zaman üzerinde çok ciddi bir baskı olduğunu ve değişen bu kurala göre bu baskının oyuncu üzerinden kalkacağına inandığını belirtti.

Devecioğlu: 21 yaş altı kararı çok doğru


K-Pet Süper Lig’e terfi eden Dumlupınar’ın teknik direktörü Sedat Devecioğlu, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun yabancı oyuncu sayısı kuralına saygı duyduğunu, 21 yaş altı kuralının ise çok doğru bir karar olduğunu vurguladı. Genç oyuncuların daha fazla şans bulma adına bu yeni kuralın futbolumuza büyük fayda getireceğine inanç getiren Devecioğlu, yabancı oyuncu sayısı ile ilgili ortada alınan bir karar olduğunu ve bu noktadan sonra takım planlamalarını bu karara göre yapacaklarını belirtti.

banner134

Bayraktar: Kararları olumlu buluyoruz


Yenicami Teknik Direktörü Özgü Bayraktar, “yabancı oyuncunun 1’e indirilmesine saygı duyuyorum. Kadro derinliği ve kalitesi olan takımları olumsuz etkilemeyecektir. 21 yaş altı için alınan kararı da destekliyoruz. Dakika tutmak konsantre bozuyordu. Bu nedenle karara olumlu bakıyorum. Yenicami olarak alt yapımızdaki futbolcuların kalitesine çok güveniyoruz”.

Cambulat: Gençlere şans doğdu


Merit Alsancak Yeşilova Teknik Direktörü Şenol Cambulat, “yabancının bir anda 1’e indirilmesi futboldaki kaliteyi düşürecek, fakat gençlere de şans doğmuş olacak. Alt yapısı iyi olan takımlar için iyi bir değişiklik gibi görülüyor. Yıllardır bir golcü ve kanat oyuncusu yetişmiyor. Gençlerimiz daha fazla çalışmalıdır. Genç oyuncuların yetişmesi futbolumuzun geleceğine ışık tutacaktır.”

Dedekorkut: Yabancı kaldırılabilirdi


Türk Ocağı Teknik Direktörü Ahmet Dedekorkut, “yabancının tamamen kaldırılmasını bekliyordum. Takımlar ekonomik yönden sıkıntı içerisinde. Ama bir kontenjan tanındı. Alınan karara uyacağız. 21 Yaş Altı oynatılması gerekirdi, hatta 21 Yaş Altı oyuncuyu ilk 11’de oynatan takımlara da teşvik olması için ekstra para ödenebilirdi.” dedi.

Perçinci: Acele edildi


Girne Halk Evi’nin yeni teknik direktörü Emre Perçinci, “Yabancı oyuncunun 1’e düşürülmesi ile birlikte kadro kurmakta zorlanacağız. Yerli piyasası da düşünüldüğü zaman doğru bir adım olarak bulmuyoruz. 21 yaş altı zorunluluğunda ise kademeli olarak azaltılması gerekirdi. Bir anda bu kararın alınması, alt yapısı sağlam olmayan takımlar sıkıntı içerisine girecektir”  şeklinde konuştu.


K-Pet Süper Lig’de yer alan diğer takımların teknik adamlarının görüşlerini yarın yansıtacağız.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75