Karataş: Sağlık hallolsun da futbolu çözeriz

banner37

Göçmenköy Kulübü Başkanı Ersan Karataş, salgın nedeni ile önce sağlığın düşünülmesi gerektiğini, bununla beraber alınacak kararın zamana göre değişkenlik göstereceğinden acele hüküm verilmeden beklenmesinin doğru olacağını savundu

Karataş: Sağlık hallolsun da futbolu çözeriz
banner90
banner8

Şükrü BURAĞAN

Öncelikli olarak şu anda en önemli olan sağlık işini sorunsuz atlatmamız gerekmektedir. Bunun sonrasında Futbol Federasyonu biz kulüplerin de görüşlerini alarak sağlıklı bir karar verecektir. Ancak bu kararın ne olacağını şimdiden konuşmak anlamsız. 10 gün sonrasında alınacak karar başkadır, 1 ay sonrasında başkadır. O yüzden bu işin ne zaman biteceği alınacak kararı etkiler.

“İnsanlar maddi zorluk içindeyken biz katkı diye Spor Dairesi’nin kapısına dayanamayız”


banner134
Bazı konularda yapılan yanlış değerlendirmeler de var. Sonuçta 30 haftalık bir maraton var, 10 haftalık sezon öncesi, 5 haftalık da devre arası hazırlıklarını koyduğunuzda 45 hafta zaten futbolcular için doludur. 1 aylık bir aradan bahsediyoruz. O yüzden çok fazla boşluk varmış gibi değerlendirilmemeli.


Dediğim gibi önce sağlık kısmına odaklanalım. Birçok insan çok zor durumda, bu işin ne kadar gideceği belirsiz, esnaflar batma noktasına geldi. Böyle durumda futbol diyerek Spor Dairesi’nin kapısına dayanıp da katkıyı sormak doğru olmaz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75