Karataş: Takipte kalıp değerlendirmeliyiz

banner37

Karataş: Takipte kalıp değerlendirmeliyiz
banner90
banner99

Ahmet OGAN

Ülkede yerel bulaşmayla birlikte her geçen gün ciddi şekilde Covid-19 vakalarında görülen artış nedeniyle sıkıntılı bir süreç yaşanmaya başlandı. Bakanlar Kurulu tarafından 1 Ekim’e kadar faaliyetleri durdurulan futbolun geleceğinin nasıl şekilleneceği konusunda kulüp başkanlarının genel olarak karara destek verdikleri görülüyor. Süper ligin başkent ekiplerinden Göçmenköy Kulübü Başkanı Ersan Karataş, futbol aktivitelerini

banner134
durdurma kararını değerlendirirken, gelecekle ilgili de önemli ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Riskli ortamdayız

Ersan Karataş, yaşanan süreçle ilgili açıklamalarda bulunarak gidişatın sıkıntılı olduğunu, 1 Ekim’e kadar önlerini görme adına alınan durdurma kararının çok yerinde olduğunu düşündüğünü ve destek verdiklerini açıkladı. Sağlığın önemine vurgu yapan Karataş, gidişatın riski olmasından dolayı vakaları önlemek için faaliyetlerin durdurulduğununu, her geçen gün artan vakaların önlenmesi adına başta sağlık çalışanları olmak üzere yoğun bir çalışma içerisinde bulunulduğunu belirterek, sağlıklı ortam oluştuğunda geri dönmeni doğru olacağı kanaatinde olduğunun açıkladı. Artan vakalardan dolayı hastanenin yetersiz olduğunu ifade eden başkan Ersan Karataş, bu durum karşısında futbola devam edilmesinin doğru olmadığını söyledi.

Sağlıklı ortam olursa başlanır

Futbolun bir yıl askıya alınması konusuna da değinen başkan Ersan Karataş, “önümüzü görelim sonra karar verelim” düşüncesinde olduğunu belirterek, alınacak karar öncesinde ve sonrasında futbolumuz adına sıkıntılar yaratmamasının önemine dikkat çekti. Futbolun bir yıl askıya alınması düşüncesine farklı bir bakış açısı ve yaklaşım içerisinde örnekleyerek ortaya koyan Karataş, vakaların 3 ay içerisinde kontrol altına alınması durumunda 1 Temmuz öncesindeki gibi sıfır vaka olursa niye futbol bir yıl askıya alınsın diyerek, futbol ailesinin bundan sonraki süreçte futbolumuzun geleceği adına bir yıl askıya almak yerine, gerçekçi ve doğru kararlar almaları gerektiğine vurgu yaptı. Karataş, iyi takip ve doğru değerlendirmeler yapılması gerektiğinin altını çizerek, sağlıklı ortam oluştuğunda futbola başlanmasının daha doğru olacağı görüşünde bulunduğunu ifade etti.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2020, 14:30
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75