Kartal sezona hazır

banner37

K-Pet Süper Lig'in son şampiyonu Yenicami, 2018-2019 sezonuna yönelik teknik kadronun bilgilendirme toplantısını dün Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Konferans Salonu'nda gerçekleştirdi. Basın toplantısında 10 kişiye ulaştırılan teknik kadronun tanıtımı yapıldı

banner87
Kartal sezona hazır
banner90
banner8

Devecioğlu: Yeni katılan isimleri aktardı

Yenicami Teknik Direktörü Sedat Devecioğlu “Geçtiğimiz sezonlardan farklı olarak bu yıl bizim ekibimize sporcu ve egzersiz diyetisyeni, maç analizcisi, performans uzmanı ve yardımcı Antrenör var. Fizyoterapist konusuna özellikle önem verdik. Türkiye’de profesyonel olarak çalışmış Nevzat Denerel ile anlaştık. Eylül ayında kurmayı planladığı fizyoterapi merkezi planı var. O tamamlanana kadar Osman Vaiz ile sağlık konusunda ciddi şekilde çalışacağız” dedi.

 

"İleriye dönük düşünüyoruz"


“2010 yılında atılan kurumsallaşma sürecinde 8 yılda toplam farklı kategorilerde 17 kupa var. Bunun yanında teknik ekibimize dahil olan ve akademi koordinatörlüğü yapan Erdoğan Emiroğlulları var. 300 üzerinde akademi sporcu rekor seviyeye geldi” diyen Devecioğlu, “Yarın uluslararası açılım olsa her konuda en hazırlıklı kulüp olma yolunda kendimizi yenilemekte ve geliştirmekteyiz” ifadelerini kullandı.


Beslenme konusunda İsmail Dümenci’nin kendilerine büyük katkı koyacağını, sezon içerisinde tam zamanlı kendileri ile çalışacak ve performans artırımı konusunda kendilerine destek olacağını söyledi.


Devecioğlu, “Mustafa Sakallı geçtiğimiz yıl Çetinkaya maçları döneminde bizlere kısa süreli katkı koydu ve bunun faydasını gördük. Oğuz Karayel U17 takımı ile şampiyon oldu. Maç analizleri konusunda kendisinden yardım alacağız. Erdoğan hocam U15 Antrenörü ve akademi koordinatörüdür. Kulübün bir demirbaşı olan Ahmet Dümenci’yi sağlık departmanının başına getirdik. Bir de futbol destek ekibi Ozan Uzuntürk bizim tüm malzeme konusunda destek sağlayacak” diyerek teknik ekipteki değişiklikleri anlattı.

 

"Üçüncü yabancı sürprizi"


Devecioğlu “Bizim için bu sezon fırsat transferler vardı. Serbest transferi olan oyunculara erken yöneldik. Doğal olarak bir kadro genişlemesi oldu. Yabancı konusunda da nokta atış yapmak istiyoruz. Scout ekibi kurduk ve bunun başında Özgü hocamız olacak. Her yaş kategorisine yapılacak transferler için çalışmalar yürütecekler. Geçtiğimiz yıl kiralık olan oyunculardan şu an için kadroya katılacak isimler yok ama ciddi bir revizyon yaşadık. Son olarak Türkmenköy'de forma giyen Mehmet Çavuş ve genç takımdan Ali Üçtaş takıma dahil oldu. Bünyamin'in ise üçüncü kez çapraz bağları kopması nedeniyle sıkıntı yaşıyoruz. Bu oyuncu kısa süre içerisinde ameliyat olacak. Zihni’nin geri dönme durumu var. Ciddi bir sakatlık geçirdi" dedi.


Yabancı oyuncu konusunda da konuşan Devecioğlu, Oladele ve Godspower Aniefiok takıma katıldığını, üçüncü yabancının ise pazartesi günü geleceğini söyledi. Futbolcunun ismini vermeyen Devecioğlu'nun "sürpriz" demesi, geçen sezon şampiyonluğa büyük katkı koyan John Ebuka'nın olması bekleniyor.

 

Teknik Ekip


Sedat Devecioğlu (Teknik Direktör), Özgü Bayraktar, Erdoğan Emiroğulları (Yardımcı Antrenör), Hakan Dervişoğlu (Kaleci Antrenörü), Ahmet Dümenci (Masör), Nevzat Denerel (Spor hekimi), Osman Vaiz (Fizyoterapist), İsmail Dümenci (Spor ve Egzersiz Diyetisyeni), Mustafa Sakallı (Bireysel Performans Antrenörü), Oğuz Karayel (Maç Analizi)

 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2018, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75