banner6

Karting heyecanı başladı

banner37

Karting heyecanı başladı
banner151 banner143

Çağın ÖZILGAZ


Kuzey Kıbrıs Karting Derneği’nin (KKKD) organize ettiği ve ana sponsorluğunu nesdersan.com’un üstlendiği Kuzey Kıbrıs 2022 nesdersan.com ROK Cup Karting Şampiyonası hafta sonu başladı. Altı yarışlık bir takvim açıklayan KKKD, sezonun ilk yarışını Cemsa Sporting Center’de gerçekleştirdi. Cumartesi günü yapılan antrenmanlar ve sıralama turlarının ardından önceki gün yarış heyecanı yaşandı.

Kategorilerde dereceler


Toplamda 24 yarışçının 4 kategoride büyük çekişmesine sahne olan yarış, 2 ayak üzerinden yapıldı. Cemsa Sporting Center’in de katkılarıyla yapılan yarışın Mini kategorisinde Rüzgar Okman birinciliğe ulaşmayı başardı. İkinci İsmail Araz olurken, aynı puanla Erin Bolkaner üçüncü oldu. Junior kategoride Niyazi Özçınar iki yarışı da kazanarak birinciliğe ulaştı. İkinci Hasan Macila olurken, üçüncü Demir Göksan oldu.


Senior kategoride de çekişme yaşandı ve Halil Kahraman birinciliğe ulaştı. Onu sırasıyla Mustafa Efe Efe ve Arkın Şevketoğlu takip etti. Master kategoride ise İzzet Çınar iki yarışta da zafere ulaştı. Onu Enver Özbeşer ikinci olarak ve Güner Ballı üçüncü olarak takip etti. Derecelerin belirlenmesinin ardından ödül töreni pistte yapıldı ve kupaları KKKD Başkanı Tigin Güryel takdim etti.

KART.doc

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104