Karting Şampiyonası hız kesmeden devam ediyor

banner37

Karting Şampiyonası’nda sezonun ikinci yarışı, geçtiğimiz hafta sonu Cemsa Sporting Center’de yapıldı. Mini’de Mustafa Efeefe, Junior’da Cevdet Alptürk, Senior’da İzzet Çınar ve Shifter’de Umut Araz kazanan isimler oldular

Karting Şampiyonası hız kesmeden devam ediyor

Kuzey Kıbrıs Karting Derneği tarafından organize edilen ve sportif direktörlüğünü Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün yaptığı 2018 Kuzey Kıbrıs ROK Cup Karting Şampiyonası ikinci yarışı geçtiğimiz pazar günü Cemsa Sporting Center’de yapıldı. Kısa süreli yağan yaz yağmurundan etkilenen pistte kriz masası toplanarak değerlendirmeler yapıldı. Yağmurdan etkilenen bölümler iptal edilirken, yeni oluşturulan pist bölümünün kurutulması için de çalışmalar yapıldı ve yarış gecikmeli de olsa başladı. Sezonun ikinci yarışında katılımcı sayısı 23’e yükselirken, ‘Shifter’ kategorisinin de açılmasıyla 4 kategoride yarışlar yapıldı. Her zaman olduğu gibi, ülkemiz motorsporlarının geleceği olan miniklerin olduğu kategori, en yoğun kategori oldu. Toplamda 9 yarışmacının olduğu kategorinin kazananı Mustafa Efeefe oldu. Bu kategoride Hasan Bedel ikinci, Niyazi Özçınar üçüncü oldu. Junior kategoride çekişmenin dozu biraz daha fazlaydı. İlk yarışa katılmayan Cevdet Alptürk, ‘Junior’ kategoride ilk sırada yer almayı başardı. İkinci Mert Uzun olurken onu Demir Emre takip etti. İlk yarışta ikinci olan İzzet Çınar bu kez zirveye çıkmayı başardı ve ‘Senior’ birincisi oldu. Közün Arpalıklı ikinci olurken podyumun üçüncü basamağında Janet Öncülay yer aldı. Vitesli kartların kullanıldığı ‘shifter’ kategori bu yarışta 4 yarışmacıyla açıldı.Umut Araz bu kategoride kazanan isim oldu. Onu sırasıyla Serkan Bolkaner ve Coşkun Gürel takip etti. Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, Spor Dairesi ve Güven Sigorta’nın katkılarıyla gerçekleştirilen yarış sonunda ödül töreni yapıldı ve dereceye girenlere kupaları verildi.

 

Neler oldu?

Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’da Red Bull Car Park Drift yarışı yapıldı. 23 yarışmacının mücadele ettiği yarışta İbrahim Yücebaş ilk sırada yer almayı başardı. Bu sonuçla Yücebaş, 23 Eylül’de Lübnan’da yapılacak Dünya finalinde Türkiye’yi temsil edecek.

 

Geçtiğimiz hafta sonu Türkiye Ralli Şampiyonası’nın dördüncü ayağı Bursa’da yapıldı. Rocks Hotel Sponsorluğunda yarışan sporcumuz Deniz Fahri, Bahadır Gücenmez’in co-pilotluğunda üçüncü olarak podyuma çıkmayı başardı.

 

Ajanda

4-11 Ağustos 8.Transanatolia Ralli-Raid

12 Ağustos MotoGP Avusturya GP

16-19 Ağustos WRC Almanya Rallisi

18 Ağustos KKTC Karting 3

24-26 Ağustos ERC Çek Cumhuriyeti

26 Ağustos Belçika F1

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER