banner6

Kartingde ilk sezon başarıyla tamamlandı

banner37

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü çatısı altında, Karting Komitesi tarafından uzun bir aranın ardından organize edilen 2017 KKTC Karting Şampiyonası, geçtiğimiz hafta sonu yapılan beşinci yarışla tamamlandı. İlk sezonda toplamda 34 sporcunun mücadele etmesi dikkatlerden kaçmadı.

Kartingde ilk sezon başarıyla tamamlandı
banner151 banner143

Çağın ÖZILGAZ

Uzun bir aranın ardından 2016 sezonunda üç bağımsız turnuva ile tekrardan hayata geçirilen karting yarışları, bu sezon beş yarıştan oluşan şampiyona ile hayata geçirildi. Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü çatısı altında organize edilen 5 yarışlık karting şampiyonası’nda, 17’si KKTC Motorsporlarının geleceği olan 7-14 yaş arası sporculardan oluşan toplam 34 sporcu mücadele etti. Her geçen yarışta sporcuların performanslarını artırması ve sporun temel kurallarını öğrenmeleri çekişmeyi de artırdı. Cemsa Sporting Center’de yapılan şampiyonada Mini, Junior, Senior, Master ve Shifter olmak üzere 5 kategoride şampiyonlar belirlendi. Sezonun son yarışında 5 kategoride zafere ulaşan sporcular aynı zamanda sezonu kategorilerinde şampiyon olarak tamamlamayı da başaran isimler oldu. Buna göre Mini’de Altay Akarı, Junior’da Demir Emre, Senior’da Tolga Güryel, Master’de Umut Araz ve Shifter’de Coşkun Gürel 2017 şampiyonu oldular. Mini’de sezonu ikinci sırada Şeref Karaoğlan, üçüncü sırada ise Hüseyin Çocuk tamamladı. Junior ikincisi Cevdet Alptürk ve Mert Uzun sezonu aynı puanla tamamladı.Senior ikincisi Cevdet Alptürk olurken üçüncüsü Gölgem Paşa oldu. Master’de ise ikinci Behzat Mut ve Osman Kuset yine aynı puanla sezonu tamamladılar. Shifter’de ise Mustafa Birman ikinci, Serkan Bolkaner üçüncü oldu.

Neler oldu?

Geçtiğimiz hafta sonu motorsporları açısından yoğun geçti. KTKOD Bosphore Card klasik otomobil rallisi geçtiğimiz hafta sonu yapılırken sezon tamamlandı. Yarışı Ali-Pembe Kelebek Çifti kazanırken, sezonu Ertan-Ayşe Namlı çifti şampiyon olarak tamamladı. Tırmanma şampiyonlarımızdan Deniz Denner-Ömer Topcu ikilisi ise güneyde yapılan Platres Tırmanma yarışında rekor bir dereceyle birinci olmayı başardılar. Marmaris’te yapılan Türkiye Rallisi’nde ise Mustafa Bulutoğluları-Nebil Öneral ikilisi üçüncü olarak podyuma çıkmayı başardı. Aynı yarışta Deniz Fahri-Barış Kalfaoğlu ikilisi ise olası bir podyumu mekanik arıza ile son etapta kaçırdı.

Ajanda

26-29 Ekim WRC Britanya Rallisi

29 Ekim Mersinlik Tırmanma Yarışı

29 Ekim Formula 1 Meksika Grand Prix’i

29 Ekim MotoGP Malezya Grand Prix’i

4 Kasım KKTOK-Ovgoroz Rallisi

12 Kasım KKOK-4. Drift Yarışı

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 12:48
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104