banner6

Kartingde keyifli mücadeleler

banner37

Kartingde keyifli mücadeleler
banner99

Çağın ÖZILGAZ

Kuzey Kıbrıs Karting Derneği’nin Başbakanlığa bağlı Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde organize ettiği 2021 Akdeniz ROK Cup Karting Şampiyonası, Cemsa Karting & Sporting Center’de yapılan sezonun üçüncü ayağıyla devam etti. Sıcak havaların etkisini artırmasıyla akşamüzeri 18.00’de başlayan organizasyon, keyifli mücadelelere sahne oldu.


İlk olarak Resmi Antrenman seansı için piste çıkan yarışçılar en doğru ayarı bulmaya çalıştılar. Ardından sıralama turları yapıldı.

Minikler kategorisi


Birbirlerine oldukça yakın dereceler elde eden Mini kategorisi yarışçılarından Hasan Onalt ilk cebi, Rüzgar Okman ikinci cebi ve Rüzgar Miralay üçüncü cebi aldı. Daha sonra iki kez piste çıkıp yarışan miniklerden Hasan Macila 2 birincilikle günü zirvede noktaladı. Rüzgar Okman iki yarışta da ikinci olurken, Hasan Onalt bir üçüncülük, bir dördüncülükle günün üçüncüsü olmayı başardı.

Junior kategorisi


Junior kategoride yine büyük çekişme yaşandı. Gününde olan Niyazi Özçınar, üç seansta da zirvede yer alırken, 3 seansta da Mustafa Efeefe ona çok yakın turlar attı ve ikinci oldu. Metin Bıçkıcıoğlu ise bir üçüncülük, bir dördüncülükle podyumun üçüncü basamağına çıkmayı başardı.

Senior kategorisi


Tolga Güryel, Demir Emre ve Janet Öncülay’ın mücadele ettiği Senior kategoride özellikle final yarışı seyircilerin nefeslerini tutarak izlediği bir yarış oldu. Sıralamalarda 59.724 saniyelik derecesi ile günün en iyi derecesini elde eden Tolga Güryel ilk yarışta mekanik arıza ile yarış dışı kaldı. İkinci yarışa üçüncü sıradan başlayan Tolga, Demir ile tampon tampona bir mücadeleye girdi. Çok başarılı bir savunma yapan Demir Emre uzun süre liderliğini korusa da son turda yaptığı atakla Tolga Güryel liderliği almayı başardı. Demir Emre böylece bir birincilik, bir ikincilikle günün birincisi oldu. Janet Öncülay ikinci olurken, Tolga Güryel üçüncü oldu.

banner134

Minikler gösterisi beğeni topladı


Gecenin en büyük alkışı, Karting Akademi üyesi 5-7 yaş arası miniklerin gösterisinin oldu. Çok büyük gelişim gösteren Ahmet Sayar, Ateş Karalım ve Tuğra Sıddık izleyenlerin beğenisini topladı.


Yarış sonunda yapılan ödül töreni ile dereceye girenler kupalarını alırken, tüm yarışçılar ve Karting Akademi üyesi minikler madalyalarını aldılar. Ödülleri Karting Derneği Başkanı Tigin Güryel, Cemsa Sporting Center direktörü Salih Karalım ve Tuning Torch Direktörü Ömer İlhan Sayar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88