Kartingde minikler öne çıktı

banner37

Akdeniz ROK Cup Karting Şampiyonası, geçtiğimiz hafta sonu yapılan üçüncü yarışla devam etti. Yarışta 4 kategoride birinciler belirlenirken 11 yaş altı 14 sporcunun piste çıkması günün öne çıkan olayı oldu

Kartingde minikler öne çıktı
banner99

Çağın ÖZILGAZ

2020 Akdeniz ROK Cup Karting şampiyonası’nda sezonun üçüncü yarışı geçtiğimiz hafta sonu Cemsa Sporting Center’de yapıldı. Bu sezon ilk kez RC7 pistinde yapılan yarış yine bu sezon ilk kez öğleden sonra başladı ve akşam serinliğinde yapıldı. Kuzey Kıbrıs Karting Derneği’nin çok önem verdiği ve kurulduğu günden bu güne kadar minikleri piste çıkarmak için çalışan yönetim meyveleri toplamaya başladı. Her sezon en kalabalık kategori olan Mini kategori bu sezon da 8 yarışçı ortalamasıyla devam ediyor fakat bu sezon 4-6 yaş arası yarışçıların olduğu “Süper Mini”ler de 6’ya ulaştı. Geçtiğimiz Pazar günü 11 yaş altı toplam 14 sporcu piste çıktı. Süper Mini kategorisinde sezon başından beri start düzlüğünde gösteri sürüşü sergileyen 4, 5 ve 6 yaşlarındaki Karting Derneği Akademisi üyeleri bu yarışta 6 turluk küçük pistte gösteri sürüşü sergilediler ve izleyenlerden alkış aldılar. Toplamda 22 yarışçının mücadele ettiği sezonun üçüncü yarışı KKTC Başbakanlık Spor Dairesi ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun yanı sıra Aveon Sigorta, Cemsa Sporting Center, NHG Construction ve Güven Sigorta’nın da katkılarıyla hayata geçirildi. 7-11 yaş arası Miniklerin olduğu Mini kategoride Hasan Fikri Macila sezon başından beri istediği birinciliği bu yarışta almayı başardı. Niyazi Özçınar ile çok keyifli bir mücadele izlettiren Macila, babasının rallide birinci olduğu günün akşamında yarış kazanmayı başardı. Özçınar ikinci olurken, bu sezonun yeni yarışçılarından Halil Onalt üçüncü olmayı başardı. Mini kategoriden Junior kategoriye bu sezon çıkan Mustafa Efeefe üçüncü yarışta ikinci birinciliğini almayı başardı. İkinci Mete Saygın olurken üçüncü Salih Zeki Hafız oldu. Rahatsızlığı nedeniyle yarışa devam edemeyen Necati Hasan Güney ise puansız ayrıldı. Senior kategoride yarışan Tolga Güryel, Mert Uzun ve Demir Emre günün ilk yarışında birbirlerine çok yakın turlar attılar. Tolga Güryel günün iki yarışını da kazanmayı başardı, Demir Emre ile Mert Uzun birbirlerine çok sayıda atak yaptılar ve heyecan yaşattılar. Mert ilk yarışı kazandı fakat ikinci yarışta zinciri atan Demir Emre finiş göremedi. Böylece 34 puanla Mert ikinci, 15 puanla Demir üçüncü oldu. Expert kategoride yarışan Güner Ballı ise günü zirvede tamamladı. Yarışın tamamlanmasının ardından vitesli kategori sporcuları seyircilere gösteri sürüşü yaptı. Ödül töreni yine pistte yapıldı ve dereceye girenlere kupalarını eski sporculardan Deniz Fahri ve Kuzey Kıbrıs Karting Derneği Başkanı Tigin Güryel takdim etti.

Neler oldu?

NEU Drift ile Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün ortaklaşa organize ettiği ve Pandemi sebebi ile ilk yarışları ertelenen Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası ekim ayında başlıyor. 5 yarışlık sezonun ilk yarışı 3-4 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

Kuzey Kıbrıs Ralli Kulübü, sezonun ilk sprint rallisini geçtiğimiz pazar günü Hamitköy bölgesinde hazırlanan etapta gerçekleştirdi. Yarışı Skoda Fabia R5 araçlarıyla Fikri Macila-Doğa Koyuncu ikilisi kazandı.

Ajanda

2 Ağustos              F1 Britanya

7-8 Ağustos          ShortShift Drag 400

8 Ağustos              Klasik Hazine Avcılığı

8 Ağustos              Tırmanma Rallisi

9 Ağustos              Altındağlı Offroad Yarışı

9 Ağustos              MotoGP Çekya

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2020, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75