Kazanan Esendağlı, Şampiyon Emingil oldu

banner37

2018 KKORD Offroad Şampiyonası’nda sezon finali geçtiğimiz hafta sonu Alayköy’de bulunan hipodromda yapıldı. Yarışı, Ahmet ve Veli Esendağlı ikilisi kazanırken, Burak ve Emin Emingil ikilisi şampiyon olmayı başardı

Kazanan Esendağlı, Şampiyon Emingil oldu
banner99

Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği’nin organize ettiği, 2018 Offroad Şampiyonası’nda sezonun dördüncü ve son yarışı geçtiğimiz hafta sonu KKTC Jokey Kulübü’nün Alayköy’de bulunan Hipodromunun yanında hazırlanan 2,4 kilometrelik parkurda yapıldı. Uzun zamandır süren ortaklıkla yarışın sportif direktörlüğünü yine Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü yaptı. Hipodrom parkuru ilk kez kullanılırken, hızlı olan parkur yarışmacılar tarafından beğenildi. Ekipler parkuru biri deneme olmak üzere dörder kez geçtiler. 3 çıkışında da en iyi dereceyi elde etmeyi başaran Ahmet Esendağlı-Veli Esendağlı ikilisi günün birincisi olurken, ikili Plümer’in ardından art arda ikinci birinciliklerini elde etmiş oldular. Günün ikincisi Burak Emingil-Emin Emingil ikilisi olurken, ikili sezon boyunca topladıkları puanlarla şampiyon olmayı başardılar. Günün en hızlı üçüncü ekibi ise Argun Çağıl-Gökberk Çağıl ikilisi oldu. Bu yarışın tamamlanmasıyla Offroad derneği takviminde şampiyonaya puan taşıyan 2 offroad sprint yarışı kalırken, resmi olmayan sonuçlara göre şampiyona ikincisi pilotlarda Argun Çağıl oldu. Co-pilotlar ikincisi ve üçüncüler ise sprint yarışlarının ardından belirlenecek. Sınıflarda şampiyonlar belirlendi. Sınıf 1’de Burak-Emin Emingil ikilisi, Sınıf 2’de Ahmet-Veli Esendağlı ikilisi, Sınıf 3’te Halil Erdoğuş-Hakan Kofalı ikilisi ve Sınıf 4’te Yusuf-Mustafa Tosun ikilisi mutlu sona ulaşan ekipler oldular. 1 ve 15 Aralık tarihlerinde kardeş kulüp Kyrenia Offroad ile yapılacak 2 ortak offroad sprint yarışı ile sezon tamamlanacak.

Neler oldu?

Kocaeli Rallisi geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Deniz Fahri, şanssızlık yaşadığı rallide dördüncü olarak sezonu üçüncü tamamlamayı başardı. Yarışta mücadele eden Halil Mulla-Mehmet Çağla ikilisi sınıflarında beşinci, Cevdet Alptürk-Mustafa Yücener ikilisi ise üçüncü giderken yarış dışı kaldılar.

Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun 13. ve son yarışı olan Avustralya Rallisi’ni Toyota pilotu Jari-Matti Latvala kazanırken, Fransız pilot Sebastien Ogier üst üste 6’ncı kez dünya şampiyonu oldu. MotoGP’de ise sezon finali Valencia’da yapıldı. Yoğun yağmur altında yapılan yarışı Ducati sürücüsü Andrea Dovizioso kazandı.

Ajanda

banner134
25 Kasım F1 Abu Dhabi

25 Kasım KITMOK Motokros

25 Kasım FIA Rallikros G.Afrika

1 Aralık Offroad Rally-Sprint 2

2 Aralık Tırmanma Finali

9 Aralık Drift Finali

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75