banner6

Kempo’da anı şampiyonası yapılıyor

banner37

Kempo’da anı  şampiyonası yapılıyor
banner151 banner143

Ahmet OGAN

   Kempo Savunma Sporları Federasyonu tarafından geleneksel olarak düzenlenen merhum Hüseyin Merthan Çakırlı Anı Şampiyonası, yarın yapılıyor. İskele Doktor Fazıl Küçük Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek olan 2. Hüseyin Merthan Çakırlı Anı Şampiyonası’na Güzelyurt Bulut Spor Derneği, Cypruss Lions Spor Derneği, Hilal Akademi Spor Derneği, Aziz Spor Derneği, Mağusa İhtisas Spor Derneği, Sezar Spor ve Aktiveler Derneği, İngenç Akademi Spor Derneği’nden oluşan 7 kulüpten 80 sporcu katılacak.

5 branşta yarışmalar yapılacak

   Şampiyonada Semi Kempo, Ful Kempo, Gramppling Kempo, Kempo Kata, Selfdefence Kempo branşlarında yarışmalar yapılacak. 15 hakem, 1 doktor, 1 hemşire’nin görev yapacağı şampiyona sabah saat 08.00’de tartı ve doktor kontrolleri sonrasında müsabaklar başlayacak.

İngeç: Anısını yaşatmaya çalışıyoruz

   Kempo Savunma Sporları Federasyonu Başkanı Mehmet İngeç, ikinci kez düzenleyecekleri merhum Hüseyin Merthan Çakırlı Anı Şampiyonası’na 2022 yılı üyeliğini yatıran 7 üye kulübün lisanslı olan sporcular yarışmaya katılacağı, İskele’den 2, Gazimağusa’dan 1, Lefkoşa’dan 3, Güzelyurt’dan ise 1 olmak üzere toplamda 7 kulübün katılacağını belirtti. Şampiyona hazırlıklarının tamamlandığını belirten İngeç, sabah saat 08.00’de başlayacak müsabakaların öğleden sonra saat 15.00’de sona ereceğini belirtti.

Türkiye Kempo Şampiyonası

   Kempo Savunma Sporları Federasyonu Türkiye’nin İstanbul şehrinde gerçekleştirilecek olan Türkiye Kempo dünya şampiyonasına katıyor. 24-27 Haziran tarihleri arasında İstanbul Esenler Ahmet Öcalan Spor Kompleksi’nde yapılacak olan Türkiye Kempo Dünya Şampiyonasına Kempo Savunma Sporları Federasyonu 10 sporcuyla katılıyor.   

WFMC

   Dünyada birçok ülkenin üyesi olduğu Dünya Karma Savunma Sporları Federasyonuna (WFMC) üye olan KKTC Kempo Savunma Sporları Federasyonu ülkemizi bu platformda tanıtmaya devam ediyor.

   WFMC Başkanı Wayne Edwards, düzenleyecekleri müsabakalarda KKTC Kempo Savunma Sporları Federasyonu olarak ülkemiz adına katılım yapıyor.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104