banner6

Kendi yağı, kendi ciğeri

banner37

Lefkoşa’nın köklü camialarından Küçük Kaymaklı, defalarca başvurup sonuç alamadığı Spor Dairesi’nden umudu keserken, tüm yatırımlarını kendi içinde yapmaya çalışıyor

Kendi yağı, kendi ciğeri
banner150

banner150

banner99

Şükrü BURAĞAN

Pandemi yanında farklı zamanlarda yaşanan ekonomik krizler kulüpleri zorlamaya devam ederken, gelişme imkanlarına da sekte vuruyor. Bu zorluklar içinde ayakta kalmayan kulüplerden birisi olan Küçük Kaymaklı’da bir yandan yeni sezona yönelik kadro ve tesis hazırlığı başlarken, diğer yanda hazırlanan projelerin ileriye taşınması için çalışılıyor.

Gençler, Sakallı ile idmanlara başladı


Futbolda antrenmanlara başlanmasıyla birlikte gelişim aşamasındaki Küçük Kaymaklı genç takımı teknik adam Salih Sakallı nezaretinde çalışmalara başladı. Geçtiğimiz haftadan itibaren sahaya inen gençler 1 yıla yakın idman eksikliklerini giderme adına Sakallı’nın belirlediği program eşliğinde antrenmanlarını sürdürüyor.

Başkan ve yönetim, stadın bakım ve hazırlığına odaklanıyor


Lefkoşa Şht. Hüseyin Ruso Stadı’ndaki antrenmanların ilk gününde Başkan Akay Aşina ve bazı yönetim kurulu üyeleri de yer alırken, stadın bakımıyla ilgili incelemelerde de bulunuldu. Başta zeminin durumu olmak üzere tribünler, soyunma odaları, yedek kulübeleri ve diğer detaylarla ilgili yapılacak bakım ve düzenlemeler yerinde incelenirken, atılacak adımlar geniş katılımlı yönetim kurulu toplantısıyla netleşecek.

Aşina: Kaymaklı’ya yaraşır tesisleşme adımları attık


Kulübün son durumuyla ilgili görüşlerini aldığımız Başkan Akay Aşina, zor günler yaşamalarına rağmen gelecek adına planlamalarına devam ettiklerini, hazırladıkları büyük projelerin hayata geçirilmesi için girişimlerine devam edeceklerini belirtti.


Başkan Akay Aşina, bugüne kadar Kaymaklı’ya yakışır birçok tesisleşme adımı attıklarını, altyapı kategorileri için ayrı ayrı soyunma odaları yanında stadın doğu yakasına iki katlı ofis binası yaptırdıklarını ifade ederek, tüm bunları Spor Dairesi’nin katkısından uzak, kendi imkanları ile hayata geçirdiklerini belirtti.

“Kaymaklı büyük camiadır, Spor Dairesi’nin bu soğuk tavrını unutmaz”


Aşina, stadın doğu yakasında daha önce yapılan modern soyunma odaları, halı saha ve sentetik antrenman sahasına ek olarak kattıkları değerleri gençlerin yetiştirilmesi amacı ile hizmete soktuklarını, hedefledikleri stadın aydınlatması konusunda başvurdukları Spor Dairesi’nden yine olumlu geri dönüş göremediklerini söyledi. K. Kaymaklı’nın çok büyük bir kulüp olduğunu, yaşanan bu soğuk tavrı tüm camianın gördüğünü, tarihe mal olmuş yeşil-siyahlı bu kulübe gösterilen bu tavrın unutulmayacağının da bilinmesini istedi.

“Gerekirse bu süreçte transfer olmasın”


Futbol sezonu konusunda birçok kulübün zorda olduğunu, bu süreçte Futbol Federasyonu’ndan kulüplerin kadrolarının erimemesi için koruyucu düzenlemeler beklediklerini belirten Akay Aşina, gerekirse belli bir süre transfer yapılmamasının bu düzenlemelerden biri olabileceğini, mali sıkıntıdaki kulüplerin bu süreçte kadrolarını korumalarının çok önemli olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2021, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104