“Kendimize ait salonumuz yok”

banner37

Okçuluk Federasyonu Başkanı Ferdi Çiftçi, ülkemizde okçuluk sporuna 270 kişinin gönül verdiğini belirterek, sporcuların müsabakaları oynamaları için kendilerine ait bir salonları olmadığından yakındı

“Kendimize ait salonumuz yok”
banner90
banner99

Erol KANLIADA


Okçuluk Federasyonu Başkanı Ferdi Çiftçi, “Kendimize ait bir spor salonumuz yoktur. 3 yıldır bu durum aynıdır, bu konuda adımlar atılmasını bekliyoruz” dedi.


Çiftçi, ülkemizde 15’i hakem, 20’si antrenör olmak üzere 270 lisanslı sporcunun okçuluğa gönül verdiğini fakat sporcuların gerek antrenman gerekse de müsabakaları gerçekleştirebileceği kapalı bir salonu olmadığını söyledi.


Şu anda ülkemizde 270’e yakın okçuluk sporcusunun bulunduğunu ifade eden Çiftçi, 2021 senesinde pandemi nedeniyle 200’e yakın sporcunun okçuluğa lisanslı olarak devam etmesini beklediklerini aktardı.


Maddi desteğin ve tesisleşmenin okçuluk sporu için şart olduğuna vurgu yapan Çiftçi, “En azından ilçelerimizdeki spor salonlarının okçuluk için kullanımına izin verilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.


Çiftçi, federasyona bağlı kapalı salon olabilmesi için projeler hazırlanıp sunulduğunu, fakat hükümet değişiklikleri başta olmak üzere sürekli engellerle karşılaştıklarını ve projenin uygun görülmediği için kapalı salona kavuşamadıklarının altını çizdi.

“Mühimmatlar Türkiye’den geliyor”


Ferdi Çiftçi, ülkemizdeki sporcuların okçuluk mühimmatlarının Türkiye Okçuluk Federasyonu sayesinde karşılandığını vurguladı.


Mühimmatların ülkemizde üretilmediğini belirten Çiftçi, “Bu yüzden yurtdışından getirtmek zorunda kaldık” dedi.


banner134
Çiftçi, ülkemizde okçuluk sporunu icra eden sporcuların ambargolar nedeniyle Türkiye bayrağı altında yarışmalara katıldığını, birçok sporcunun milli takıma giremese de Türkiye’deki yarışmalarda çok iyi dereceler aldığını ve bu başarıların ilerdeki yıllarda daha da artabileceğine dikkat çekti.


 

“Virüse karşı tüm tedbirleri aldık”


Okçuluk Federasyonu Başkanı Ferdi Çiftçi, Koronavirüs salgını sürecinde federasyon olarak yaşadıkları zorlukları KIBRIS’a anlattı.


Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs salgını sürecinde 2020’nin Mart-Mayıs ayları arasında organizasyonlara kapalı olduklarını belirten Çiftçi, mayıs ayı sonrası ise organizasyonların yüzde 40’ının iptal edilerek, minimize edildiğini söyledi.


Çiftçi, kulüplerin ve oyuncuların şu anda antrenmanlarına devam ettiğini de vurguladı.


Çiftçi, Okçuluk Federasyonu olarak sağlık açısından bütün önlemlerin alındığını ve kontrollerin sürekli yapıldığına dikkat çekti.


Bu süreçte 2020’nin Mayıs-Aralık ayları arasında organizasyonların yaş kategorilerine ayrılarak devam ettiğini belirten Çiftçi, 2020 Aralık – 1 Nisan 2021 tarihleri arasında sadece kulüplerin kendi yerlerinde yapacağı yarışmaların organizasyon olarak devam edeceğini aktardı.


Çiftçi, bu sürede kapalı salonları olmadığından kendi organizasyonlarının devam edemeyeceğinin de altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2021, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75