'Kenetlenmeliyiz'

banner37

Gençler Birliği Kulübü Başkan adayı İlker Züğürt, göreve gelir gelmez yapacakları ilk işin camiayı yeniden ayağa kaldırmak olduğunu söyledi

'Kenetlenmeliyiz'
banner90
banner99

Serhan KABLAN

K-Pet Süper Lig'de geçtiğimiz sezon zor günler geçiren ve play-out maçları sonrasında ligde kalmayı başaran İskele temsilcisi Gençler Birliği'nde seçimli Olağan Genel Kurul, 20 Haziran Çarşamba günü saat 19.00'da gerçekleştiriliyor. Camianın ortak kararı doğrultusunda başkanlığa aday olan İlker Züğürt, göreve gelmeleri durumunda kulübün geleceği adına önemli kararlara imza atmak istediklerini ifade etti.

Züğürt "birlik olmalıyız"

Gerek finansal yapı, gerekse gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarmak adına alt yapıya önem vereceklerini ifade eden Züğürt, camiamıza dargın olan kişileri yeniden kazanmak ve birlik olmak istediklerini söyledi. Züğürt, esas işlerinin özelde Gençler Birliği'ni istenilen noktaya getirmek ve sistemli çalışmalar yapmak olduğunu, genelde ise Kıbrıs Türk futboluna hizmet olduğunu vurguladı. Bu sezon kulübün içerisine düştüğü durum nedeniyle yeniden yapılanmanın şart olduğunu, kulübü sıfır borçla devralacaklarını söyleyen Züğürt, yönetim kurulu ile birlikte güzel işlere imza atacaklarına inandıklarını vurguladı.

"Bölgedeki firmalarla sponsorluk görüşmeleri yapacağız"

banner134
Bölgelerinde faaliyet gösteren firmalarla sponsorluk görüşmesi yaparak, kulübe maddi kaynak sağlamayı hedeflediklerini kaydeden Züğürt, "Futbol her zaman maddiyata ihtiyaç olan popüler bir spor dalıdır. Biz de bunun bilincinde gerekli adımları atacağız" dedi.

"Projektörler takıldı, elektrik yetersiz"

İskele Cumhuriyet Stadı'nın ışıklandırılması adına projektörlerin takıldığını fakat projektörleri besleyecek yeterli elektriğin olmadığını aktaran Züğürt, bu konunun da sezon açılmadan çözülmesi gerektiğine vurgu yaptı. Züğürt, Gençler Birliği'nin uzun yıllardır antrenman yapacak saha konusunda sıkıntıları olduğunu, bunun çözülmesi adına da girişimler yapacaklarını belirtti.

"4 futbolcu ile görüşülecek"

Şenol Şoför, Mehmet Erol, Sinan Öğüt ve Sertan Kurukafa'nın Tahkim Kurulu'nun kararı sonrasında kendi futbolcularının olduğunu, bu oyuncularla da görüşüleceğini aktaran Züğürt, "anlaşma sağlamamız durumunda futbolcular bizimle yeni sezonda beraber olacak. Eğer anlaşma sağlayamazsak, gerekli bedelleri ödeyen kulüp futbolcuları kadrolarına katabilecek" dedi. Züğürt, göreve gelmelerinin ardından transfer konusunda da hemen adımlar atacaklarını, teknik adamları Bülent Aytaç'ın vereceği rapor doğrultusunda nokta transferler yapmayı düşündüklerini ifade etti.

"Bülent Aytaç ile yola devam edilecek"

Gençler Birliği'nin hızla kurumsallaşması için çalışmalar yapacaklarının altını da çizen Züğürt, geçtiğimiz sezon ikinci devre takımın başında görev alan Teknik Direktör Bülent Aytaç ile de yola devam edeceklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75