“Kıbrıs meselesine döndü”

banner37

Girne Halk Evi Kulübü Başkanı Veli Esendağlı, gündeme dair dikkat çekici açıklamalarda bulundu

“Kıbrıs meselesine döndü”
banner99

Şükrü BURAĞAN

Geçen uzun sürede futbol oynanması konusunda hiçbir ilerleme yaşanmadığını ifade eden Esendağlı, hiçbir kurumun futbolu açma isteğinde olduğuna inanmadığını, herkesin topu bir birine attığını belirtti. Başkan Esendağlı, “Hükümet topu sağlık kuruluna, federasyon hükümete, sağlık kurulu federasyona atıyor. Kimse de taviz vermiyor, konu resmen Kıbrıs meselesine döndü” dedi.

Esendağlı: Oynatmak istemediklerini dürüstçe çıkıp söylesinler


Başkan Esendağlı ayrıca, “Seçim dönemi taraf olmamak bahanesi ile doğru girişimleri yapmadık, gerekli girişimleri yapsaydık alabileceğimiz tavizler olabilirdi. KTFF Başkanı TC Elçiliği’nin kulüplere kendilerinden izinsiz yaptığı yardımı da seçimden sonra eleştirdi, katkılar verildi dendi ama çekler bugün oldu bozulmadı, şimdi değil o zaman konuşsaydık yapmak zorunda kalacaklardı” dedi.


Futbolun başlamasından sonra durmayacağı garantisi verilemeyeceğini, temaslı takibinden de vazgeçilmeyeceğinin ortada olduğunu, bugün uçuşların bile vaka sayısına göre açılıp kapatıldığını, böyle bir ortamda futbola ayrı bir uygulama olamayacağını belirten Esendağlı, bu konuda dürüstçe oynatmak istemediklerini söylemelerini istedi.

“Bazı kulüpler sezonu boş geçirerek maddi külfetten kurtulmak istiyor”


banner134
Sağlık Bakanlığı Müsteşarı’nı ‘kaleci pozitifse defans karantinaya alınacak’ açıklaması, KTFF Başkanı’nı ise kapalı oylamaya gitmemesi nedeniyle eleştiren Esendağlı, sözlü cevapların bile 1 ayda verildiği bu ortamda yazılı cevaplara kalan futbolun başlaması konusunun kendilerini mağdur ettiğini belirtti.


Esendağlı, ikinci kez sezon açıp durdurduklarını, ayda 35-40 bin TL sadece A takım için harcama yaptıklarını, transfer sözü vermeleri nedeni ile ödeme yaptıklarını ifade ederek, bazı kulüplerin sezon oynanmayarak maddi külfetten kurtulmak istemesinin altını çizdi.

“Geçmişte yanlış harcanan paralardan kulüpler batmıştır, COVID-19 ise bahane olmuştur”


“5 ayda bitirelim diyenler var, bu olur iş değildir. Bazı şeyleri yüksek sesle söyleyemiyoruz, geçmişte yanlış harcanan paralardan kulüpler batmıştır, COVID-19 ise bahane olmuştur” diyen Esendağlı, ödeme yapamayacakların ayrılmasını, gelecek biri olmazsa da ilgili kulüplerin ödeme yapabilecekleri alt liglere gideceğini, bunun da işin gerçeği olduğunu belirtti.


Kulüpler Birliği’nin aylık toplantılarla görüş alacağı yönündeki kararına da eleştiri getiren Esendağlı, böyle bir sürecin 3-4 ayı bulacağını, bunun da hiçbir işe yaramayacağını belirtti ve Kulüpler Birliği’nin seçiminin geciktiğini, seçim yapılarak tüm Süper Lig kulüplerini içine alacak yeni bir oluşuma gidilmesini beklediklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75