Kış Kupası’nın şampiyonları

banner37

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun düzenlediği ve toplam 3 ayaktan oluşan 2020 Polaris Kış Kupası üçüncü ve son yarışı pazar günü Girne'de yapıldı

banner87
Kış Kupası’nın şampiyonları
banner90
banner99

17 aracın start aldığı Sprint Şampiyonası üçüncü yarışında 16 ekip yarışı tamamladı. Şampiyonanın üçüncü ve son ayağında genel klasmanda Fikri Macila-Harun Çakır yarışı birinci olarak tamamladı. Doğa Koyuncu-Hasan Damdelen ikilisi ikinci ve Halil Mulla-Ali Yoncu ikilisi de üçüncü olarak yarışı bitirdi.

Ralli klasmanı


Ralli klasmanında Sınıf R'de Ahmet Kofalı-Mehmet Çağla, Sınıf N'de Fikri Macila-Harun Çakır, Sınıf 1'de Doğa Koyuncu-Hasan Damdelen, Sınıf 2'de Mehmet Kamiloğlu-Ahmet Özerdem, Sınıf T2'de Serkan Bolkaner-Ömer İlhan Sayar ve Gençlerde ise Ahmet Kofalı ve Arda Öksüzoğlu birinci oldu.

ATV klasmanı


ATV Enduro Cup’ta ve ATV4 kategorisinde ise en iyi zamanı Sona Singh kaydederken, ATV 1’de Hüseyin Genç, ATV2’de Hasan Pilli birinci geldi. ATV Genel Klasmanı’nda ise Hüseyin Genç en iyi zamanı elde etti.


Rally Cars’larda Ahmet Kofalı-Mehmet Çağla şampiyon olurken, ikincilik Fikri Macila-Harun Çakır, üçüncülüğü ise Halil Mulla-Ali Yoncu ve Edim Macila-Güner Şevketoğlu aynı puanı paylaştılar. ATV’lerde ise ATV1’de Ertun Altay, ATV2’de Hasan Pilli ve ATV4’te ise Sona Singh Şampiyon oldu.

Şampiyonlar


2020 Polaris Winter Cup şampiyonları ise Sınıf R’de Ahmet Kofalı-Mehmet Çağla, Sınıf N’de Fikri Macila-Harun Çakır, Sınıf 1’de Oktay Çocuk-Hüseyin Çocuk, gençlerde Ahmet Kofalı-Arda Öksüzoğlu, Sınıf T2’de Serkan Bolkaner-Ömer İlhan Sayar oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75