banner6

Kıyım yaşandı

banner37

AKSA Süper Lig’in ilk devresinde 9 takım teknik adam değişikliğine gitti

Kıyım yaşandı
banner150 banner150 banner151 banner143

Ahmet OGAN


 AKSA Süper Lig’de 2021-22 futbol sezonu ilk devresi tamamlandı. Ligin ikinci devresi için çalışmalara başlayan takımlarımız hedeflerine ulaşmak için sıkı bir çalışma içerisine girdi. Futbol Federasyonu tarafından bu sezon beşinci kez 16 takımlı ve 30 haftalık lig maratonunda Süper Lig’de kaliteli maçlar oynanmasa da mücadele gücü yüksek karşılaşmalar yapılıyor.


Süper Lig’de ilk devre şampiyonluğa oynayan takım sayısının çok olmasından dolayı heyecan fırtınası ve tansiyon da yüksekti. Süper Lig’de görev yapan teknik direktörlerde değişimler çok oldu. Dokuz takımımız teknik adam değişikliğine giderken, ilk devrede 7 takımımız sezona başladıkları teknik adamlarla yola devam ediyor.

Lige başlayamadılar


Süper Lig’de yeni sezon hazırlıkları teknik adamların değişimleri ile başladı. Başkent temsilcilerinden 2019-2020 futbol sezonunda Nicosia Group Kıbrıs Kupası şampiyonu Yenicami’de antrenör Özgü Bayraktar, Küçük Kaymaklı’da antrenör Niyazi Göksun, Göçmenköy’de ise teknik direktör Hakan Sermaye lig öncesinde görevlerinden ayrılarak lige başlayamadı.

 

9 teknik direktör görevden ayrıldı


Süper Lig’de ilk devre geride kalırken, 9 teknik direktör görevinden ayrıldı. İlk devreyi 4. sırada tamamlayan Lefke, 6. sırada tamamlayan Türk Ocağı, 7. sırada tamamlayan Küçük Kaymaklı, 8. sırada tamamlayan Cihangir, 10. sırada tamamlayan Göçmenköy, 12. sırada tamamlayan Yenicami, batı bölgesinin köklü kulüplerinden 14. sırada tamamlayan Binatlı, düşme potasında olan ve 15. sırada tamamlayan Baf Ülkü Yurdu, ligin yeni ekibi ve ilk devreyi son sırada tamamlayan Girne Halk Evi’nde görev değişiklikleri yaşandı.

En çok değişim


Lige iyi başlayamayan ancak daha sonra toparlanan Türk Ocağı’nda sezon başında başlayan teknik adam değişikliği, devre arsında da devam etti. Teknik adamlarda istikrar sağlayamayan Türk Ocağı, 6 teknik adam değişikliği ile en çok değişime giden takım oldu. İlk devrede istediği başarıyı sağlayamayan ligin yeni ekibi Girne Halk Evi de 4 teknik adam değişikliği yaparak en çok değişiklik yapan ikinci takım oldu.

İstikrar sağlayanlar

 


İlk devrede puan cetvelinde ilk beş içerisinde yer alan takımların biri dışında teknik adam değişikliği yapmayarak istikrar sağlayan takımlar oldu. Oynanan sezonu (2019-2020) şampiyon olarak tamamlayan bu sezon da devreyi zirvede tamamlayan Gazimağusa temsilcisi Mağusa Türk Gücü, bu sezon ilk devrede çok iyi bir grafik çizen Girne temsilcisi Merit Alsancak Yeşilova, sezona şampiyonluk parolası ile giren Girne’nin köklü takımı Doğan Türk Birliği, başarılı bir sezonu geçiren Gönyeli, iki sarı kırmızılı ligin yeni ekipleri Yonpaş Dumlupınar ve Mesarya ligde aldığı istikrarsız sonuçlar ile dikkat çeken Başkent temsilcisi Hamitköy, lige başladıkları teknik adamlar ile yola devam ederek istikrar sağladılar.

Farklı takımlar


Süper Lig’de Yenicami’de görev yapan antrenör Özgü Bayraktar, sezon başında görevinden ayrıldıktan sonra Göçmenköy’de; Girne Halk Evi’nde göreve başlayan teknik direktör Derviş Kolcu, sezon başında görevinden ayrıldıktan sonra Küçük Kaymaklı’da; Girne Halk Evi’nde göreve başlayan antrenör Emre Perçinci, sezon başında görevinden ayrıldıktan sonra Cihangir’de; Lefke’de göreve başlayan teknik direktör Toygar Davulcu, görevinden ayrıldıktan sonra Cihangir’de; Yenicami’de göreve başlayan antrenör Çağan Çerkez, görevinden ayrıldıktan sonra Lefke’de görev alarak iki farklı takımlarda görev yapan teknik adamlar oldu.

Geri dönüş


Süper Lig’de sezon başında hiç beklenmedik bir şekilde Türk Ocağı’nda sezon başında görevinden ayrılan teknik direktör Ahmet Dedekorkut, devre arasında yeniden takıma dönerek ikinci devrede takımın başında olacak. 


AKSA Süper Lig’de 17 teknik direktör, 11 A, 1 B lisans teknik direktör ve antrenörler toplamda 29 teknik adam ilk devre görev yaptı.

AKSA Süper Lig’de Görev Alan Teknik Adamlar:

Kulüp  Teknik Adamlar 

Baf Ülkü Yurdu: Kadir Hakel (A) (11 hafta), Orçun Volkan (A) (4 Hafta)


 

Binatlı: Gökmen Davutoğlu (T.D) (2 hafta), Ulun Cam (B) (2 hafta), Kemal Yürekli (T.D) (11 hafta)
 

Cihangir: Hasan Burgaç (T.D) (3 hafta), Emre Perçinci (A) (9 hafta), Toygar Davulcu (T.D) (3 hafta)

Doğan Türk Birliği: Caner Oshan (T.D) (15 hafta)
 

Gönyeli: Serkan Önet (A) (15 hafta)
 

Göçmenköy: Hakan Sermaye (T.D) (sezon öncesi), Özgü Bayraktar (A) (15 hafta) 

Girne Halk Evi: Emre Perçinci (A) (sezon öncesi), Derviş Kolcu (T.D) (sezon öncesi), Bülent Aytaç (T.D) (15 hafta), Ali Kanlı (A) (devre arası) 

Hamitköy: Ahmet Sakallı (A) (15 hafta)
 

Küçük Kaymaklı: Niyazi Göksun (A) (sezon öncesi), Deviş Kolcu (T.D) (15 hafta)

Lefke: Toygar Davulcu (T.D) (9 hafta), Cenk Berkalp (T.D) (6 hafta), Çağan Çerkez (A) (devre arası)


 

Mağusa Türk Gücü: Ali Oraloğlu (T.D)  (15 hafta)
 

Merit A.Yeşilova: Şenol Canbulat (T.D) (15 hafta)


 

Mesarya: Nazım Aktunç (A) (15 hafta)
 

Türk Ocağı: Ahmet Dedekorkut (T.D) (sezon öncesi), Mehmet Bolkan (T.D) (sezon öncesi), Rıza Erseven (T.D) (7 hafta), Ertaç Taşkıran (A) (3 hafta), Mehmet Merteroğlu (T.D) (5 hafta), Ahmet Dedekorkut (T.D) (sezon öncesi)

Yenicami: Özgü Bayraktar (A) (sezon öncesi), Çağan Çerkez (A) (4 hafta), Ulus Nasıroğlu (T.D) (1 hafta)

 

Yonpaş Dumlupınar: Sedat Devecioğlu (T.D) (15 hafta)

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110