banner6

Klasikler 7.YDÜ Rallisi için yollardaydı

banner37

Klasikler 7.YDÜ Rallisi için yollardaydı
banner151 banner143

Çağın ÖZILGAZ

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin artık geleneksel hale gelen, yılın en önemli rallilerinden biri olan Yakın Doğu Üniversitesi rallisi, bu yıl YDÜ’nün 36.yılı etkinlikleri kapsamında yedinci kez yapıldı. Türkiye İş Bankası’nın şampiyona isim sponsoru olduğu 2022 sezonunun dördüncü etkinliği ve ikinci rallisi olan 7.YDÜ Klasik Otomobil Rallisi geçtiğimiz Pazar günü yapıldı. Ralli bu sene Yakın Doğu Üniversitesi Kampüsü içerisinde bulunan Günsel Otomobil Fabrikası önünden başladı. 47 klasik severin katıldığı rallide ekipler sırasıyla; Yılmazköy, Çamlıbel, Sadrazamköy ve Kayalar’dan geçerek 3 sabit hız testinde mücadele ettiler. Toplamı 115 kilometre olan parkur, ekiplerin Girne üzerinden Lefkoşa’ya, YDÜ’ye dönmeleriyle tamamlandı.

Pazar günü ekipler ralliyi YDÜ Kıbrıs Araba Müzesi’nde tamamladılar. Her sene olduğu gibi ralli sonunda dereceler açıklanmadı ve ödül töreni ertesi akşam Kıbrıs Araba Müzesi’nde düzenlenen gecede yapıldı. Yarışın kendisi kadar ödül töreni de görkemli bir şekilde yapıldı. Kıbrıs Araba Müzesi’nin eşsiz araçları ve kusursuz dekorunun arasında ve hatta duvarda asılı olan Ferrari’nin önünde kurulan podyumda ödül töreni yapıldı. Törene Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye İş Bankası KKTC Ülke Müdürü Serhan Akşahin, Near East Bank Yönetim Kurulu Başkanı Enver Haskasap gibi önemli isimler de katıldı. Yarışın podyumunu 3 tecrübeli ekip oluşturdu. Birinci Ali-Pembe Kelebek çifti oldu. İkinci Ertan-Ayşe Namlı çifti olurken, üçüncü Salih-Yonca Çeliker çifti oldu. Bu 3 ekibin de Mercedes kullanması güzel bir rastlantı oldu ve bu 3 ekip aynı zamanda Çiftler Klasmanı podyumunu da oluşturdu. Rallinin ilk SHT’sinde Ertan Namlı-Ayşe Namlı çifti en iyi dereceyi elde etti. Namlı çiftinin 0,038 saniyelik derecesi rallinin en iyi SHT derecesi oldu ve özel kupayı da kazandılar.

Neler oldu?

Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu (KITMOK), sezonun ilk özel organizasyonu olan Enduro Tırmanma yarışını geçtiğimiz Pazar günü Girne’de gerçekleştirdi. Geçtiğimiz hafta sonu ülkemizde yapılan 4 yarıştan biri de Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği’nin Alagadi’de organize ettiği Offroad Sprint yarışıydı. İki yarışın da detayları yarın gazeteniz KIBRIS’ın Ekran Eki’nde.

Ajanda

12 Haziran           KKTOK Ardahan Tırmanma

12 Haziran           Formula 1 Azerbaycan

12 Haziran           KITMOK Motodrag Rolling

12 Haziran           DAÇOFF Doğa Gezisi

19 Haziran           Karting 2

19 Haziran           MotoGP Almanya

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104