banner6

Klasikler hazine aradı

banner37

Dikmen Belediyesi tarafından bu yıl sekizincisi yapılan “11 Meşale Festivali” kapsamında dördüncü kez organize edilen “Reyer Petrol Klasik Otomobil Hazine Avcılığı” renkli görüntülere sahne oldu

Klasikler hazine aradı
banner151 banner143

Çağın ÖZILGAZ

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği'nin kurulduğu 2005 yılından beri düzenli olarak her yıl yapılan klasik otomobil hazine avcılığı, ilk yıllarda ilkbahar aylarında gündüz yapılırdı. Son yıllarda “Dikmen 11 Meşale Festivali” kapsamına dahil edilen ve yaz aylarının akşam serinliğinde yapılan bu keyifli etkinlik dördüncü kez Dikmen’de yapıldı. Reyer Petrol İstasyonu sponsorluğunda yapılan etkinlikte bu yıl 40’a yakın klasik otomobil katıldı.Altı farkı noktanın fotoğraflarını sırasıyla alan yarışmacılar Dikmen’e bağlı köylerde bulunan noktaları bulmaya çalıştılar. Buldukları noktalarda ise KTKOD tarafından hazırlanan ve Dikmen Gençlik Merkezi üyelerinin sordukları Kıbrıs’a özgü sorularla karşılaştılar. Toplamda 18 soruya doğru cevap vermeye çalışan ekipler son nokta olan Şirinevler köy meydanından finiş gördüler.18 sorunun 17’sine doğru cevap veren Kemal Akeler-Ömer Soyer ekibi en iyi ekip oldular. 18 sorunun 16’sına doğru cevap veren ve puan eşitliği olan iki ekip; Ali-Pembe Kelebek ve Hasan-Alev Rüstemoğlu ikilisi ikinci oldular.

Neler oldu?

Formula 1’de sezonun onuncu yarışı Britanya’nın Silverstone Pisti’nde geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Yarışa ilk cepten başlayan Mercedes AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton rahat bir birincilik alırken, Ferrari pilotları son 3 turda lastik problemi yaşayarak podyumu kaybetti. Bottas ikinci, Raikkonen üçüncü oldu. Şampiyona lideri Vettel ise ancak yedinci olabildi.

 

Ajanda

22-23 Temmuz İsveç-Drift GP

27-30 Temmuz WRC-Finlandiya Rallisi

30 Temmuz Formula 1-Macaristan Grand Prix’i

6 Ağustos MotoGP-Çek Grand Prix’i

6 Ağustos ERC-Polonya Rallisi

6 Ağustos FIA Rallycross-Kanada

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 10:17
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104