banner6

Klasikler hazineleri buldu

banner37

Geçtiğimiz hafta sonu klasik otomobil etkinliklerinin en keyiflilerinden biri olan “Hazine Avcılığı” etkinliği yapıldı. Başpınar Co. Ltd. sponsorluğunda yapılan etkinlikte 33 ekip Lefkoşa’dan başlayıp 5 önemli noktayı bulduktan sonra Korineum Golf & Beach Resort’ta buluştular

Klasikler hazineleri buldu
banner150 banner150 banner151

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği (KTKOD) 2021 sezonunu, Başpınar Co. Ltd. sponsorluğunda yapılan “Hazine Avı” etkinliğiyle tamamladı. Geçtiğimiz Pazar sabahı Taşkınköy’de bulunan LTB otoparkında toplanan toplam 33 ekip yapılan kura çekimi ve kapı numaralarının belirlenmesinin ardından ilk aracın hareket etmesiyle etkinliğe başladılar. Start noktasında hareket zamanı gelen her ekibe gidecekleri nokta hakkında ipuçları olan bir fotoğraf verildi ve her noktada Kıbrıs tarihi ve kültürümüzle ile ilgili 3’er soru soruldu. Lefkoşa’da 2 nokta verildi. Tek sayı kapı numaralı ekipler başka noktaya, çift sayı kapı numaralı ekipler başka noktaya gönderildiler. Lefkoşa’daki noktalar Çağlayan Gazinosu ve Yiğitler Burcu’ydu. Ardından Girne’de Bellapais Manastırı, Deniz Şehitliği ve Hz. Ömer Türbesi fotoğrafları sırasıyla tek tek verildi. Tüm noktalar bulunduktan ve yaklaşık 2 saatlik parkurun ardından tüm ekipler Korineum Golf & Beach Resort’ta buluştular. Hep birlikte güzel bir Pazar yemeği yenildikten sonra Tombala ve Tavla turnuvası da yapıldı ve ödül törenine geçildi. Başpınar Klasik Otomobil Hazine Avcılığı etkinliğinde tüm noktaları doğru sırayla bulup sorulan toplam 18 soruya 17 doğru cevap veren 3 yarışmacı oldu. Bu 3 ekip sahneye davet edildi. Pera Pırlanta’dan önemli bir hediye birinci olan ekibe verilecekti bu yüzden birinciyi belirlemek gerekiyordu. Ekiplere bir soru daha soruldu ve iki ekip doğru cevap verdi. Ardından finale kalan bu iki ekibe bir soru daha soruldu ve kazanan ekip belirlendi. Böylece birinciliği 19 doğru cevapla Salih-Yonca Çeliker çifti elde etti. 18 doğru cevapla ikinci olan ekip Mustafa Ar-Rana Müge Fırıncıoğluları ikilisi olurken, 17 doğru cevap vererek üçüncü olan ekip Ahmet Ozant-Şifa Bıçak ikilisi oldu. Aracı arıza yaptığı halde pes etmeyen ve yarışmaya devam eden Ahmet Üçok-Aysel Üçok ekibine de “Herşeye Rağmen” ödülü verildi. Tavla turnuvasında ise KTKOD Başkanı Burçin Aliusta ile Ertan Namlı finale kaldı. Çekişmeli mücadelelerin ardından Aliusta birinci olmayı başardı. Tüm yarışmacıların katılımıyla yapılan Tombala da ise keyifli dakikalar yaşandı ve kazananlar para ödülleriyle günü noktaladılar. Havanın yağmurlu olacağı nedeniyle bazı ekipler organizasyona katılmaktan son dakikada vazgeçti, bazıları ise günlük araçlarıyla etkinliğe katıldılar fakat Girne’de hafif çiselemenin dışında korkulan olmadı ve eğlenceli bir aktivite 33 ekibin mutlu bir şekilde evlerinin yolunu tutmasıyla tamamlandı.

Neler oldu?

FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nda 2021 sezonunun son yarışı İtalya’da yapıldı. Monza Rallisi adıyla yapılan rallide Sebastien Ogier hata yapmadı ve kariyerinin son tam sezonunda sekizinci dünya şampiyonluğunu kazandı. Detaylar yarın gazeteniz KIBRIS Ekran Eki’nde.

Geçtiğimiz hafta sonu ERC Kanarya Adaları Rallisi yapıldı. Ralliyi 17 etabın 16’sını kazanan Alexey Lukyanuk birinci olarak tamamladı. Formula 1’de sezonun sondan üçüncü yarışı Katar’da yapıldı. Yarışı Mercedes pilotu Lewis Hamilton kazandı.

Ajanda

27-28 Kasım        RX Almanya 1&2

27-28 Kasım        TOSFED İstanbul Rallisi

5 Aralık                 F1 Suudi Arabistan

11 Aralık              KKTOK Ralli

12 Aralık              F1 Abu Dhabi

12 Aralık              KITMOK Motokros

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110