Klasiklerde sezon tamamlandı

Klasiklerde sezon tamamlandı
  • 22 Kasım 2018, Perşembe 11:29

Çağın ÖZILGAZ

İki günlük program ile gerçekleştirilen “VIII. Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi”nde klasikseverler toplamda yüzden fazla aracı izleme fırsatı buldu. Cumhuriyet Rallisinde birinciliği Sevgen Necipoğlu-Hüsnü Maniler ikilisi, sezon şampiyonluğunu ise Çağan Ilgar-Derya Ilgar çifti kazandılar.


Türkiye’den 5, Almanya’dan ise 3 ekip kendi araçlarıyla katıldılar. Yarış, 102 kilometrelik parkurun ardından Çatalköy’deki OliveTreeHotel’de son buldu. Rallinin sona ermesinin ardından OliveTreeHotel’de düzenlenen ödül töreninde rallinin ve 2018 yılı şampiyonasının ödülleri takdim edildi.

 

Dereceler:

A Kategorisi: Mustafa Beyaz, Taner Gerçel, Tahir Selviler

B Kategorisi: Aykut Sokollu, Ömer Ataçay, Ergün Nurioğulları

C Kategorisi: Said Avcı, Hasan Özhasoğlu, Kazım İzhakoğlu

D Kategorisi: Coşkun Gürel, Metin Tavukçuoğlu, Türkeş Barkut

E Kategorisi: Turgut Bürüncük, Nihat Özhasoğlu

Bayanlar Kategorisi: Arzu Erten Soydangazi, Yağmur Karabiber, MelekcanGönenoğlu

Touring Kategorisi: Akın Demirağ, Oya Konat, Tamer Konat

Genel Klasman: 1.Sevgen Necipoğlu-Hüsnü Maniler, 2.Semavi Aşık-Güzin Aşık, 3.Ertan Namlı-Ayşe Namlı

Kategori I: 1.Mehmet Altıntaş-Çağrı Ilgar, 2.Kaya Süer-Aslı Aykaç

Kategori G: 1.Ali Kelebek-Pembe Kelebek, 2.Ferhun Faruk-Salih Bahçeci

Kategori F: 1.Çoşkun Gürel-İpek Çoşkuner, 2.Mustafa Bilin-Uğur Kıroğlu

Kategori E: 1.Turgut Bürüncük-Kemal Bürüncük, 2.Zafer Altıntaş-Yeşim Altıntaş

Touring Kategorisi: 1.Akın Demirağ-Ece Demirağ, 2.Argun Paralik-Teksen Köroğlu

Bayanlar Kategorisi: 1.Gülseren Beyaz-Peyzan Arıkan, 2.Buğser Eskiköy-Serçin Muhtaroğlu, 3.Dilek Orhan-Sibel Tatar

Karma Ekip: 1.Alpay Yiğit-Gülçin Yiğit, 2.Saydun Gökşin-Elçin Önder

Visitors: 1.Zeynep Tura-Elif Geveli, 2.Aydın Mutluyazar-Murat Öztürk

Engelsiz Hayaller Kupası: 1.Fatma Atakanlı-Semih Sarıfakıoğlu, 2.İmren Dinçer-Sadiye Ortaç

 

Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü Yıl Sonu Şampiyonasında ödül alanlar ise:

2018 Yılı Ralli Şampiyonası Pilotlar:       

Genel Klasman: 1.Çağan Ilgar, 2.Sevgen Necipoğlu, 3.Semavi Aşık

Kategori I: 1.Mehmet Altıntaş, 2.Kaya Süer

Kategori G: 1.Ali Kelebek, 2.Ertan Namlı

Kategori F: 1.Mustafa Bilin, 2.Halil Arslan

Kategori E: 1.Turgut Bürüncük, 2.Nihat Özhasoğlu

Touring Kategorisi: 1.Akın Demirağ, 2.Argun Paralik

Bayanlar Kategorisi: 1.Gülseren Beyaz, 2.Ebru Kaçakbaflı

Karma Ekip: 1.Ekrem Çoksu, 2.Ertu Ertuğrul

 

2018 Yılı Ralli Şampiyonası Co-Pilotlar:

Genel Klasman: 1.Derya Ilgar, 2.Hüsnü Maniler, 3.Güzin Aşık

Kategori I: 1.Çağrı Ilgar, 2.Aslı Aykaç

Kategori G: 1.Pembe Kelebek, 2.Ayşe Namlı

Kategori F: 1.Uğur Kıroğlu, 2.Neşe Arslan

Kategori E: 1.Kemal Bürüncük, 2.Hasan Özhasoğlu

Tourıng Kategorisi: 1.Ece Demirağ, 2.Teksen Köroğlu

Bayanlar Kategorisi: 1.Dilek Bodur Kargı, 2.Selen Beyaz

Karma Ekip: 1.Hayriye Çoksu, 2.Özge Ertuğrul

 

2018 Yılı Slalom Şampiyonası Ödülleri:

A Kategorisi: 1.Mustafa Beyaz, 2.Çağan Ilgar, 3.Taner Gerçel

B Kategorisi: 1.Aykut Sokollu, 2.Yıldıray Uzmaner, 3.Erkan Nurioğulları

C Kategorisi: 1.Hasan Gonenoglu, 2.Sait Avcı, 3.Arcan Yiğit

D Kategorisi: 1.Coşkun Gürel, 2.Metin Tavukçuoğlu, 3.Türkeş Barkut

60 Öncesi: 1.Turgut Buruncuk, 2.Nihat Özhasoğlu, 3.Rıdvan Bayraktaroglu

Bayanlar: 1.Güzin Aşık, 2.Melekcan Gönenoğlu, 3.Oya Konat

Touring: 1.Akın Demirağ, 2.Mahmut Sokollu, 3.Ebru Kacakbaflı

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
    Takımlar O G B M Av P
1 MAĞUSA TÜRK GÜCÜ 12 10 1 1 17 31
2 YENİCAMİ AK 12 9 2 1 18 29
3 DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK 12 7 0 5 9 21
4 CİHANGİR GSK 12 6 3 3 2 21
5 TÜRK OCAĞI LİMASOL 12 6 2 4 9 20
6 MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK 12 6 2 4 1 20
7 GÖNYELİ SK 12 6 1 5 4 19
8 BAF ÜLKÜ YURDU 12 5 3 4 8 18
9 LEFKE TSK 12 5 3 4 0 18
10 ÇETİNKAYA TSK 12 5 3 4 0 18
11 KÜÇÜK KAYMAKLI TSK 12 2 7 3 -10 13
12 GENÇLİK GÜCÜ TSK 12 2 4 6 -8 10
13 BİNATLI YSK 12 3 1 8 -10 10
14 GİRNE HALK EVİ 12 2 1 9 -9 7
15 ESENTEPE KKSK 12 2 1 9 -15 7
16 L. GENÇLER BİRLİĞİ SK 12 1 4 7 -16 7
yukarı çık