Kobe Bryant'ın forması, İtalya'da emekliye ayrıldı

banner37

Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant'ın 24 numaralı forması, babasının İtalya'daki ilk basketbol takımı tarafından emekliye ayrıldı

banner87
Kobe Bryant'ın forması, İtalya'da emekliye ayrıldı
banner99


Bryant, hayatının ilk yıllarının bir kısmını babası Joe "Jellybean" ile birlikte İtalya'da geçirmişti. Bryant, profesyonel basketbol kariyerini orada devam ettirdiği için, ailesi ile İtalya'ya taşınmıştı.


Joe Bryant'ın oynadığı ilk kulüp AMG Sebastiani Rieti, geçtiğimiz ay vefat eden Kobe'nin 24 numaralı Lakers formasını, geçtiğimiz gün tavana yükseltti.

1991'e kadar İtalya'daydı


Joe Bryant, 1975 NBA Draftı'nda ilk turdan seçilmiş bir oyuncuydu, ancak basketbol kariyerinde sonradan Avrupa'ya geçiş yapmıştı. Joe, A1 Ligi ve İtalya A2 Ligi'nde yedi sezon oynamıştı.


Kobe'nin oyuna olan sevgisi, aile 1991'de Amerika Birleşik Devletleri'ne dönmeden önce bir dizi genç takımda oynadığı İtalya'da doğmuştu.


NBC'den Claudio Lavanga, Bryant'ın İtalya'daki çocukluğu hakkında bir yazı yazmıştı ve arkadaşları ile eski takım arkadaşları, Kobe'nin çocukluk arkadaşlarıyla "bağını asla koparmadığını" söylemişti. Eski Lakers süperstarı, 2016 yılında sponsorlu bir etkinlik için orayı ziyaret etmişti.


Birçok yönden, Kobe Bryant İtalya'nın bir parçası olmuştu ve artık, sonsuza kadar AMG Sebastiani Rieti ile ölümsüzleştirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108