Koç’tan “Olimpizm Günü” mesajı var

banner37

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Dursun Koç “Dünya Olimpizm Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı. Koç mesajında “KKTC Milli Olimpiyat Komitesi olarak, ülkemizde komitemize karşı uygulanmakta olan siyasi prangalar altında 23 Haziran Dünya Olimpizm Günü’nü kutlamanın buruk sevincini yaşamaktayız. Tek tesellimiz geçen yıl ki mesajımızda da belirttiğimiz gibi, tüm dünyada olduğu gibi KKTC’de de barış ve huzur içerisinde kutlanıyor olmasıdır

banner87
Koç’tan “Olimpizm Günü” mesajı var
banner90
banner8

Dünyada bir yaşam felsefesi ve yüksek kültür anlayışı olarak yaşanan olimpizm ruhunun, hala ülkemizde küçücük hesaplar uğruna yozlaştırılması, siyasi müdahalelerle faaliyetlerimizin engellenmesi ve uluslararası spor kuruluşları tarafından gençliğimizin spor ambargoları altında ezdirilmesi bir insanlık suçu ve ayıbıdır.


Olimpiyat kavramındaki temel düşünce; beş kıtayı birbirine bağlayan spor sevgisi, dostluk, barış ve kardeşlik çerçevesinde evrensel insan hakları, temel ahlak ilkelerine ve felsefesine sadık kalarak sistemli, programlı ve otoriter anlayışla rekorlar peşinde koşan genç nesiller yetiştirmektir.


Bu bağlamda, bir sonraki olimpizm gününü kutlayacağımız 2020 yılında, Kıbrıs Türk Gençliği’ne uygulanan spor ambargosunun ortadan kalkacağı, siyasetin spora olumsuz yönde müdahalesinin olmayacağı ve en önemlisi gençlerimizin tüm dünya gençliğiyle birlikte olimpizm ruhunu doyasıya yaşayacağı bir yıl olması temenni ve beklentimizdir.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75