Kofalı ve Sona zirvede

banner37

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu organizesinde gerçekleşen ve toplam 3 ayaktan oluşan, 2020 Polaris Kış Kupası ikinci yarışı pazar günü İnönü'de gerçekleşti

banner87
Kofalı ve Sona zirvede
banner90
banner8

23 aracın start aldığı Sprint Şampiyonası ikinci yarışında 20 ekip finişe ulaşabildi. Şampiyonanın ilk yarışını ikinci olarak tamamlayan genç pilot Ahmet Kofalı-Mehmet Çağla bu yarışı birinci olarak geçti. Yarışı, Edim Macila-Güner Şevketoğlu ikinci ve Halil Mulla-Ali Yoncu üçüncü olarak tamamladı. Ralli klasmanında Sınıf R'de birinci Ahmet Kofalı-Mehmet Çağla, Sınıf N'de Halil Mulla-Ali Yoncu, Sınıf 1'de Hüseyin Yarkıner-Arda Öksüzoğlu, Sınıf 4'de Ayer Argün-Fezile Yorgancıoğlu ve Gençlerde ise Ahmet Kofalı-Arda Öksüzoğlu birinci olarak bitirdi.

ATV kategorisi


banner134
ATV 4 kategorisinde ise en iyi zamanı Polaris Scrambler XP 1000 ile Sona Singh, ikinci Vural Tabak ve üçüncü Aydın Kırık kaydederken, ATV 1'de Ertun Altay birinci, Şevki Akdeniz ikinci ve Fevzi Havutçu üçüncü oldu. ATV 2'de Hasan Pilli birinci gelirken, ikinci Ahmet Miralay, üçüncü ise Kağan Dayı oldu. ATV Enduro Cup'ta genel klasmanda ise Sona Singh birinci, Ertun Altay ikinci ve Hasan Pilli üçüncü oldular.


2020 Polaris Kış Kupası’nın bir sonraki ayağı ve son yarışı 8 Mart'ta Girne'de gerçekleşecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75