banner6

'Koop büyük bir aile'

banner37

YDÜ’nün yollarını ayırdığı Letonyalı yıldız Kaspars Kambala, görüşme halinde olduğu Koopspor’a övgüler yağdırdı

'Koop büyük bir aile'
banner151 banner143

Şükrü BURAĞAN

Dünya basketbolunda adını duyuran ve geçtiğimiz yıl Yakın Doğu Üniversitesi’ne transfer olarak ülkemizde de ciddi heyecan uyandıran Kaspars Kambala, KIBRIS Gazetesi’ne özel bir röportaj vererek, YDÜ, Koopspor ve Kıbrıs konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

“YDÜ’de kendi rüyamızı gerçekleştirdik”

YDÜ ile kazandıkları şampiyonluğu sorduğumuz başarılı basketbolcu “Başardık çünkü iyi bir takımdık. Birlikte hareket ettik ve birbirimize inandık. Kendi rüyamızı gerçekleştirdik” yanıtını vererek, takım arkadaşlarının rolünü ortaya koydu.

 

“Koop seyircisinin desteğinden etkilendim”

  Son dönemlerde adı Koopspor ile anılan Letonyalı yıldız, bu yöndeki soruya açık şekilde cevap verdi ve Koopspor yönetimi ile gelecek sezonla ilgili görüşme halinde olduğunu ifade etti.

Koopspor hakkında geride kalan sezondan çok olumlu izlenimleri olduğunu belirten Kambala, YDÜ’de oynamasına rağmen Koopspor seyircisinin takımına olan desteği ve bağlılığından etkilendiğini ifade etti.

 

“Çok özel yönleri olan bir camia”

 Kambala, “Koopspor çok özel yönleri olan bir kulüp, ancak en önemli özellikleri taraftarları. Her geçen gün sayılarını arttırdılar ve takımlarına güzel destek verdiler. Koopspor’u seyircisi ile birlikte büyük bir aile olarak gördüğümü söyleyebilirim” dedi.

 

“En iyi yaptığım işi yaparak yine şampiyonluk göreceğim”

 YDÜ’yü şampiyon yapan ekipte yer aldığını ancak kendisi ile yolların ayrıldığını, kendisinin bunu normal karşıladığını aktaran Kaspars Kambala, “Beni bırakma hakları vardı ve bıraktılar. Geçen yıl orada şampiyon oldum, bu yıl transfer olursam Koop’ta olurum. Ben en iyi yaptığım işi yapmaya devam edeceğim ve yine şampiyonluk yaşayacağım” şeklinde iddialı konuştu.

 

“Kıbrıs Türk insanı rahat ve sevgi dolu… Sıcağı ve denizi seviyorum”

  Kuzey Kıbrıs ile ilgili düşüncelerini de sorduğumuz Kambala, şu şekilde cevap verdi: “Burası rahat insanların olduğu bir yer ve ben çok seviyorum ama en çok da sıcak havasını ve denizini. İnsanlar sevgi dolu ve ben Kuzey Kıbrıs’ta olmaktan büyük keyif duyuyorum”.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2017, 10:00
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104