Korbay: KTFF’ye sırt çeviremeyiz

banner37

Korbay: KTFF’ye sırt çeviremeyiz
banner90
banner8

Futbolcular Derneği Başkanı Berkem Korbay, açıklamalarda bulundu. “Hasan Sertoğlu özür bekliyor” algısı üzerinden açıklama yapan Korbay, “En güzel özür şekli Sayın başkanımız Hasan Sertoğlu ile kol kola çekeceğimiz bir fotoğraf karesi olduğunu düşünüyorum.” dedi.


Başkan Sertoğlu’nun kendilerine kapıyı açtıktan sonra gönlünü alacaklarına inandığını ifade eden Berkem Korbay, “Bizim KTFF’ye sırt çevirme veya ayrı bir kutup gibi davranma lüksümüz yoktur. Biz hiçbir zaman kendimizi futbolun patronu olarak göstermedik ve böyle bir açıklama yapmadık.” dedi.

“Söz konusu durum ego savaşına döndü ve bu beni üzüyor”


Söz konusu durumun bir ego savaşına döndüğünü ve buna üzüldüğünü aktaran Korbay, “Ben kişisel sosyal medya hesabımdan tabut meselesini de açıkladım ve bu konudaki üzgünlüğümü anlattım. Tabutun Sayın Sertoğlu’na bırakılmadığına dair tonlarca kelime kullandım. Ha sonrasında eğer ‘hayır o tabut banaydı, bana getirdiniz’ diye bu şekilde bizden özür bekleniyorsa bu beni kırar. Çünkü ben bu kadar yapıcı yaklaşmaya çalışırken, ‘özür yoksa kapımı açmam’ düşüncesi beni gerçekten kırar.” ifadelerini kullandı.

banner134

“Şu an toplum bizden bir özür beklemiyor”


Kendilerinin tabut meselesindeki niyetinin belli olduğunu ve bunu çeşitli platformlarda açıkladıklarını aktaran Berkem Korbay, “Şu an bizden beklenen bir özür vardır. Bu konuda olayı yokuşa sürmektense bu gurur ve ego meselesinin bir kenara bırakılması taraftarıyım. Şu an toplum bizden bir özür beklemiyor diye düşünüyorum.” dedi.

“Var gücümle çalışıp ilişkimizi başkanımızla ağabey kardeş ilişkisine döndüreceğiz”


Başkan Sertoğlu’nun bu konuda kendilerine kırıldığını bildiğini aktaran Korbay, “Ben asla bir Sertoğlu düşmanı olamam. Futbolu bu noktalara getiren bir adama karşı asla yanlış bir tutumum olamaz, hiçbir zaman da olmayacak. Bu konu tatlıya bağlanacak ve bunları unutacağız diye düşünüyorum. Var gücümle Sayın Sertoğlu ile ilişkimizi ağabey-kardeş ilişkisine döndürmek için çalışacağım.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75