Korona, dartsı engelleyemedi

banner37

Darts Federasyonu Başkanı Davutoğlu, 2019-2020 darts sezonunun herhangi bir sorun yaşanmadan tamamlandığını ve 2020-2021 sezonunun Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde açıldığını kaydetti

Korona, dartsı engelleyemedi
banner90
banner8

Erol KANLIADA

   Darts Federasyonu Başkanı Gürtap Davutoğlu, 2019-2020 darts sezonunun, sporcuların herhangi bir sağlık sorunu yaşamadan tamamlandığını söyledi.

   Hiçbir sporcunun sağlık sorunu yaşamadan sezonu kapattıkları için mutlu olduklarını ifade eden Davutoğlu, “Sezonu tamamlayabilmemiz için 20 günlük bir süreç kalmıştı, pandemi nedeniyle ara vermiştik, ancak dört ay sonra alınan tedbirlerle sezonu tamamladık” dedi.

   Darts Federasyonu Koronavirüs salgını nedeniyle başka sıkıntıların unutulma noktasına geldiğini ifade eden Davutoğlu, 2020’nin Eylül ayında gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulu’nda 2020-2021 sezonu ile ilgili çok düşündüklerini ve en sonunda 2020’nin Kasım ayında 2020-2021 sezonunu açtıklarını aktardı.

“Sadece ligleri açtık”

   Şu anda sadece ligleri açtıklarını ve ince bir çizgide ligi devam ettirdiklerini belirten Gürtap Davutoğlu, “Tabii ki ligi devam ettirirken en üst düzey bir şekilde tedbirlerimizi alıyoruz” ifadelerini kullandı.

   Sporculara sürekli Koronavirüs testi yapıldığına dikkat çeken Davutoğlu, sosyal mesafe, hijyen ve maske gibi kurallara da uyduklarının altını çizdi.

   Davutoğlu, virüsün nereden geleceğinin hiç belli olmadığını, herkesin iç içe yaşamak zorunda kalabildiğini ve yaşamaya bu şekilde devam etmemiz gerektiği için sürekli dikkatli olmak zorunda kaldıklarını iletti.

   Müsabakaları gerçekleştirdikleri kulüp lokalleri ve kafe gibi yerlerin açık olduğu müddetçe dartsı oynamaya devam edeceklerini kaydeden Davutoğlu, “Tabii ki Sağlık Üst Kurulu’nun aldığı tüm kararları da uygulamaya devam edeceğiz” dedi.

“Kendimize ait bir tesisimiz yok”

   KKTC’de darts sporunda toplam 169 lisanslı sporcu, 12 hakem, 20 spor kulübü ve 20 hoca bulunduğunu belirten Darts Federasyonu Başkanı Gürtap Davutoğlu, kendilerine ait bir tesisleri olmadığından yakındı.

   Atatürk Spor Kompleksi içerisinde bir lokalleri olduğunu vurgulayan Davutoğlu, bu lokalin sadece yönetim kurulu toplantılarının yapılabileceği bir kapasitede olduğunu ifade etti.

   Davutoğlu, bu sebepten dolayı darts sporunun ülkede tesisleşme noktasında “sıfır” noktasında olduğunu söyledi.

“Kendi yağımızda kendi ciğerimizi kavuruyoruz”

   Doğru iş yapıldığı ve adaletin sağlandığı sürece, Devlet ile Spor Dairesi’nden bir beklentilerinin olmadığını aktaran Gürtap Davutoğlu, “Biz yöneticiler için moral ve motivasyonun yüksek olması önemli bir unsurdur” dedi.

   Davutoğlu, sözlerine şöyle devam etti:  “Spor Politikamızın olmadığı ve kendi yağımızla kendi ciğerimizi kavurduğumuz, mücadele ettiğimiz ve gönül verdiğimiz bu yolda bizlerin yalnız olmadığını görmek çok önemli bir unsurdur. Bugüne kadar birbirini anlayan zihniyetin, bundan sonraki süreçte de aynı şekilde devamını dilerim”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75