“Koronavirüs bizi pek etkilemedi”

banner37

Futboltenis Federasyonu Başkanı Şevket Sungur, Futboltenisi’nin bire bir spor olması nedeniyle Koronavirüs salgınının kendilerine çok fazla engel olmadığını kaydetti

“Koronavirüs bizi pek etkilemedi”
banner8

Erol KANLIADA

Futboltenisi Federasyonu Başkanı Şevket Sungur, Futboltenisi’nin bire bir spor olması nedeniyle Koronavirüs salgınının kendilerine engel olmadığını, maçları ve antrenmanları yaparken Uluslararası Federasyonun (FIFTA) talimatlarına tamamen uyduklarını söyledi.


Yazın dış mekânlarda faaliyetleri sürdürdüklerini belirten Sungur, kış aylarında salonlarda gerçekleştirilmesi planlanan antrenman ve turnuvaların gerçekleştirilemediğinin altını çizdi.


 

“Sporcularda burukluk var”


Futboltenisi Federasyonu Başkanı Şevket Sungur, Koronavirüs salgını sürecinde yaşadıkları sıkıntıları KIBRIS’a anlattı.


Futboltenisi Federasyonu’nun, Uluslararası Federasyonun (FIFTA) resmi üyesi olduğunu ve bu sayede her yıl uluslararası şampiyonalara KKTC Milli Takımı olarak katıldıklarını ifade eden Sungur, Koronavirüs salgını nedeniyle şampiyonalara gidemedikleri için sporcuların içerisinde burukluk oluştuğunu vurguladı.


Sungur, Milli Takıma katılan sporcuların okullarda burs alabildiğini ve şu anda katılım olmaması sebebiyle burslarından kesinti yapıldığını söyledi.

“Belirsizlik içindeyiz”


banner134
Federasyon olarak yaşadıkları sıkıntıların, çıkmayan bütçeler, ödenmesi gereken borçlar ve ödenmeyen yurtdışı üyelik aidatları olduğunu belirten Sungur, “Bunlar bizleri tamamen bir belirsizlik içine sürüklüyor” dedi.


Sungur, “Zaten gönüllülük üzerine yaptığımız federasyon başkanlığı ve yönetim olarak bizleri her geçen gün soğutuyor” ifadelerini kullandı. 

“Başkanlığa yeniden adayım”


Futboltenisi Federasyonu Başkanı Şevket Sungur, federasyon başkanı olarak FIFTA’nın dört yıl as başkanlığını ve 2017-2021 yılı içerisinde ise başkanlığını yürüttüğünü belirtti.


Bu yıl mayıs ayında yeniden başkanlık seçiminde aday olacağını vurgulayan Sungur, “Allah nasip eder ise dört yıl daha FIFTA’ya başkanlık yapacağım” ifadelerini kullandı.


2009 yılında kurulan Futboltenisi federasyonuna ilk üçüncülük madalyasını 2012 yılında Macaristan’da gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası’nda ülkeye getirdiklerini ifade eden Sungur, daha sonra ise her yıl Avrupa ve Dünya şampiyonlarında ikincilik ödüllerini ülkeye getirdiklerini sözlerine ekledi.


 

“Salon ve yönetim binası yapmak istiyoruz”


Futboltenisi Federasyonu olarak en önemli hedeflerinden birinin İstiklal Marşı’nı yurt dışında çaldırmak olduğunu vurgulayan Sungur, diğer hedeflerinin KKTC’de Futboltenisi’ne yakışan salonun ve yönetim binasının yapılmasını sağlamak olduğunu aktardı. Sungur, sözlerini şöyle sürdürdü, “Federasyonumuzun kurucu başkanı ve federasyon başkanı olarak her zaman söylediğim spor politikasının ve Spor Bakanlığının kurulması. Yurt dışına üye olan 3-4 federasyona daha imtiyazlı davranılması. Federasyonların geleceği devamlı değişen Spor Dairesi müdürlerinin iki dudağında olmasın”.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2021, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75