Koronavirüs, Premier Lig takvimini daraltıyor

banner37

Koronavirüs, Premier Lig takvimini daraltıyor
banner90
banner99

İngiltere Premier Lig'de bu hafta ikinci kez bir maç virüs engeline takıldı. Tottenham - Fulham maçının ileri bir tarihe ertelenmesinin ardından menajerler lig yönetiminin tutumunu eleştirdi.

Ertelemeler yaşandı


Fulham'da çıkan pozitif testlerin ardından, Londra ekibinin Tottenham ile oynayacağı maç ileri bir tarihe ertelendi. Ancak bu karar Jose Mourinho'yu memnun etmedi.

banner134

Lig yönetiminin ertelemeyi maça 3,5 saat kala açıklamasını eleştiren Portekizli Menajer, "Maçımız 18'de ancak hala oynayıp oynamayacağımızı bilmiyoruz. Premier Lig... Dünyanın en iyi ligi!" paylaşımı yaptı.


İngiliz hükümeti de seyircilerin sınırlamayla stadyumlara girebileceği şehirlerin sayısını azalttı. Yeni uygulamanın ardından Liverpool ve Everton da tribünlerine seyirci alamayacak.

Süreçten memnun değiller


Manchester City maçı ertelenen Everton'ın Menajeri Carlo Ancelotti süreçten memnun değil. İtalyan teknik adam, ligdeki ciddiyetsizliği eleştirerek, "Herkesin protokole uyduğunu söyleyemem. Herkes maske takmıyor ve fiziki mesafeye dikkat etmiyor. Bunlara uymak zorundayız. Ligin ertelenip ertelenmeyeceğine ben karar veremem. Ancak insanlar evlerindeyken televizyonlarında maç izlemeleri bence güzel bir şey." diye konuştu.


21-27 Aralık arasında yapılan testlerde 18 vakaya rastlanan Premier League, sezon başından beri yapılan taramalarda en yüksek sayıya ulaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75