Köseoğlu veda etti

banner37

Kulüpler Birliği Başkanı Kemal Köseoğlu 2 yıllık görev süresini değerlendirdi ve daha önce açıkladığı gibi Kulüpler Birliği Başkanlığı’nı devredeceğini söyledi. Köseoğlu, görev süreleri boyunca özellikle sponsorluk yasasının güncellenerek yeniden yapılması ve devlet katkısının daha düzenli bir ödeme planıyla kulüplere dağıtılması için çaba sarf ettiklerini de dile getirdi

banner87
Köseoğlu veda etti
banner90
banner99

Başta Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu olmak üzere federasyon ve tüm üye kulüplerle uyum içinde çalıştıklarını vurgulayan Köseoğlu, en kısa sürede bir Futbol Çalıştayı yapılması gerektiğini ifade ederek bu konuda KTFF başkan vekili Orçun Kamalı'dan söz aldıklarını ifade etti.

Sponsorluk yasası olmazsa olmazımızdır

Sponsorluk yasasının özelde futbol, genelde tüm spor kulüpleri için olmazsa olmaz olduğuna vurgu yapan Kemal Köseoğlu, Maliye Bakanı Serdar Denktaş'tan bu konuyla ilgili söz aldıklarını ancak bu güne kadar devletin ve hükümetin her hangi bir adım atmamasının düşündürücü olduğunu belirtti. Siyasilerin kulüplerin üstlendiği misyonun farkında olmadığını düşündüğünü belirten Köseoğlu, Futbol Federasyonu bünyesinde faaliyetini sürdüren kulüplerin yaklaşık on bin gence spor yaptırdığını aile bireylerinin de bu sayıya eklendiğinde ortaya çıkan sayının küçümsenmemesi gerektiği üzerinde de durdu.

Devlet katkısının dağıtımında sorun var

Devletin futbola yaptığı katkının daha düzenli bir ödeme planıyla kulüplere dağıtılması gerektiğinin üzerinde duran Köseoğlu, federasyon aracılığıyla devletin kulüplere yaptığı katkının kulüplerin yıllık bütçelerinin ancak %10’una denk geldiğini bu rakamın bütçelerin en az % 25’ine çıkartılması gerektiğini dile getirdi. Köseoğlu ayrıca siyasi partilere yapılan yardımın arttığı gibi futbola yapılan katkının da enflasyon oranında artması gerektiğini düşündüğünü söyledi. Kulüplere yapılacak yardımların ilgili bakanın iki dudağı arasında olmaktan kurtarılması gerektiğini de sözlerine ekleyen Köseoğlu, yeni gelecek kulüpler birliği yönetimine de başarılar diledi.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75