Kossi ve Sylla onlar için konuştu

banner37

Ülkemizde futbol oynayan bazı yabancı oyuncular kendi aralarında iletişimi hızlandırmak ve kulüp yöneticilerine ulaşma adına bir platform oluşturdular. Gönyeli’de forma giyen Naby Sylla ve Baf Ülkü Yurdu’ndan Kossi’nin önderliğinde oluşturulan platformda süreç konusunda görüş alışverişi yapılıyor

banner87
Kossi ve Sylla onlar için konuştu
banner90
banner99

Can İPCİOĞLU

Tüm bu oyuncular adına açıklamalarda bulunan Sylla ve Kossi, “aramızda haberleşmek ve gerekli kişilere daha erken ulaşmak adına bir platform oluşturduk. Birlikte hareket ediyoruz. Yabancı oyuncular olarak Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’nun bizlerle ilgili açıklamayı duyunca üzüldük. Zamanlamanın yanlış olduğunu düşünüyoruz. Hemen tüm arkadaşlar kendi kulüp başkanına ulaşarak bilgi aldılar. Türk Ocağı Başkanı hariç diğer başkanlar yabancı oyuncu konusunda daha iyimserler. Bu durum onları da etkileyecek. Yerli oyuncu konusunda sıkıntı yaşayabileceklerine inanıyoruz. Kimse elindeki yerli oyuncuyu bırakmak istemeyeceği için yüksek bedel talep edilecek ve onları almak hayal olacak” dedi.

“Fedakârlık yapmaya hazırız”

   “Ekonomik sıkıntının farkındayız. Ona göre bizlerle oturulup yeniden anlaşma yapmaları söz konusu olabilir. Biz de maddi manevi fedakârlık yapmaya hazırız. Yıldız oyuncu, yerli yabancı fark etmez. Bilinmelidir ki futbolu güzel yapan unsurdurlar onlarsız seyir zevki olamaz. Bizler olmasak 40 yaşına gelmiş oyuncular futbol oynamaya devam ederken, bu yaşı 45’e kadar çıkarabilirler. Yani futbolu yaşlandırmış olacaklar. Alt liglerden terfi alan takımlar o ligde tutunabilmek için yabancı oyuncu olarak bizlerden umut bekliyor ve karşılığını alıyor.

“Bizlere bu süreçte iyi bakıyorlar”

   “Ligin devam etmesi halinde Futbol Federasyonu’nun gelecek sezon ile ilgili düşüncesinin kendilerini üzmesine karşı, bu süreçte bağlı olduğumuz kulüplerin başkanları bizlerle çok ilgilendiler. Bizler her zaman çalışıyoruz ve sahaya çıktığımız zaman en iyisini her zaman veririz, işimize saygımız vardır. Kulüp başkanlarına bizlerin motivasyonları düşmesin diye gösterdikleri ilgiye teşekkür ediyoruz. Onlar hiç merak etmesin bizim gönlümüz ve kalbimiz formasını terlettiğimiz takımların yanındadır.”

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75