Kozlarını paylaştılar

banner37

KTKOD, 130 klasik aracın katılımıyla  “Cyprus Wireless Klasik Otomobil Slalom Yarışı”nı gerçekleştirdi

Kozlarını paylaştılar
banner90
banner99

Birinci Hüseyin Gümüşok … Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin Gençlik Dairesi himayelerinde ve Cyprus Wireless Solutions ana sponsorluğunda organize ettiği Klasik Otomobil Slalom Yarışı’nın final ayağı yapıldı. “Genel Klasman” dışında sekiz farklı kategoride ilk üçe girmeyi başaran ekipler, yarış sonrası kupalarını aldı. Zorlu yarışı 1969 model Austin Mini aracıyla Hüseyin Gümüşok kazanarak yılın son slalom şampiyonu olarak podyumda zirvede yer aldı. İkincilik 1990 model Mercedes Benz 190 aracıyla Mustafa Beyaz’ın, üçüncülük ise 1989 model Mazda Eunos Miata aracıyla Ali Tahsin Güran’ın oldu.

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin (KTKOD) mart ayında başlaması planlanan ancak Koronavirüs salgını nedeniyle ertelemek zorunda kaldığı klasik otomobil faaliyet sezonunun yaz organizasyonları slalom yarışıyla tamamlandı.


Gençlik Dairesi himayelerinde ve Cyprus Wireless Solutions ana sponsorluğunda organize edilen Klasik Otomobil Slalom Yarışı’nın final ayağı 22 Ağustos Cumartesi gecesi gerçekleştirildi.


Lefkoşa Cemsa Karting Tesisleri’nde yapılan yarışa 130 klasik araç kayıt yaptırdı, 30’dan fazla 25 yaş üstü araç sahibi ise kayıtların kapanmasından sonra alandaki sergiye katıldı.


Yaşar Köroğlu’nun sunumuyla ve DJ Dinc’in müzik setleriyle başlayan yarışın startını KTKOD Başkanı Burçin Aliusta ve Cyprus Wireless Solutions Ltd. Direktörü Erhan Erkut verdi.

Zekai&Zekai ZES Solutions Ltd., yarışa katılan ve izleyen herkese maske, Oza Kahveleri de geceye özel hazırladığı yaka rozetleri hediye etti.


 

Hüseyin Gümüşok, pistin en hızlısı oldu

Yarış Direktörü İsmet Tufan’ın brifinginin ardından formasyon turu yapıldı. İmal yılı en eskiden, en yeniye doğru start alan klasik araçlar pistte hünerlerini sergiledi.


Yarışta 12 genç hakem görev aldı, piste gelen binden fazla izleyici de final yarışını takip etti.

 “Genel Klasman” dışında sekiz farklı kategoride ilk üçe girmeyi başaran ekipler, yarış sonrası kupalarını aldı.


Yarışın güçlü arabalarının yer aldığı “Turing Kategorisi” büyük heyecanla izlendi. Birbirinden güçlü araçların nefes kestiği klasmanda yarışan pilotlar, izleyicilerden tam not aldı. İmal yılı 1990’a kadar olan klasik araçlar bu yıl “Genel Klasman” kategorisinde yer alarak heyecanı bir kat daha artırdı.


Zorlu yarışı 1969 model Austin Mini aracıyla Hüseyin Gümüşok kazanarak yılın son slalom şampiyonu olarak podyumda zirvede yer aldı. İkincilik 1990 model Mercedes Benz 190 aracıyla Mustafa Beyaz’ın olurken üçüncülük ise 1989 model Mazda Eunos Miata aracıyla Ali Tahsin Güran’ın oldu.


banner134
“E Kategorisi”nde Turgut Bürüncük, “F Kategorisi”nde Halit Kılıç, “G Kategorisi”nde Erdoğan Aşık, “Kadınlar Kategorisi”nde Özlem Kıraç, “Turing Kategorisi”nde Kıyal Selviler,  “H Kategorisi”nde Ali Köroğlu, “VW Beetle Kategorisi”nde Hasan Gönenoğlu, “BMW E30 Kategorisi”nde ise Hüseyin Akdoğdu zirvede yer almayı başardı. Yarışın ödülleri dernek yönetim kurulu tarafından takdim edilirken, “Genel Klasman” ödüllerini KTKOD Başkanı Burçin Aliusta, Cyprus Wireless Direktörü Erhan Erkut takdim etti.


 

Aliusta: Hedeflerimize ulaştığımızı görmek bizleri mutlu ediyor

KTKOD Başkanı Burçin Aliusta, slalom yarışının bu sezon COVİD-19 salgınından dolayı 2 ayak üzerinden gerçekleştirildiğini belirterek derneğe ve klasik otomobil camiasına yakışır şekilde yaz organizasyonlarını tamamladıklarını söyledi.


Aliusta, yine yüksek bir katılımla final yaptıklarını ifade eden Aliusta, bir sonraki slalom şampiyonasının 2021 Haziran ayında olacağını belirtti.


Salgın nedeniyle yaklaşık 3 ay boyunca herkesin evinde kapalı kaldığını, organizasyonların yapılamadığını anımsatan Aliusta, bu dönemde camianın motivasyonunu yüksek tutmaya çalıştıklarını, renksiz günlerin geçeceğini ve yolları, meydanları klasiklerle tekrar renklendirmeye devam edeceklerini her fırsatta dile getirdiklerini vurguladı.
 


Aliusta, büyük bir kesime hitap ettiklerini bu nedenle ‘en iyi hizmet’ için uğraş verdiklerini ifade ederek yarışın duyurusunu yaptıkları andan itibaren çok büyük ilgiyle karşılaştıklarını belirtti. Aliusta, “Ciddi mesai ve emekle ülkemiz klasik severlerine her zaman ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Hedeflerimize ulaştığımızı

görmek bizleri mutlu ediyor” dedi.


Aliusta, yarışa kayıt yaptıran 100’ün üzerindeki klasik aracın dışında faaliyet günü klasiğiyle alana girmek isteyen 30’dan fazla klasik severi de geri çevirmediklerini söyleyerek kimsenin şevkini ve tutkusu kırmamaya çalıştıklarını belirtti.


Dernek organizasyonlarının artık markalaştığının altını çizen Aliusta, hedeflerinin hem izleyenlerin hem de yarışanların keyif alacağı organizasyonlar düzenlemek olduğunu söyledi. 2020 yılı içerisinde planlanan 6 faaliyetin dördünü tamamladıklarını belirten Aliusta, eylül ve ekim aylarında olmak üzere iki klasik otomobil rallisi ile sezonu tamamlamayı planladıklarını ifade etti.

Cyprus Wireless Klasik Otomobil Slalom Final Yarışı ödül listesi

Genel Klasman

1. Hüseyin Gümüşok-Austin Mini pick up 1969

2. Mustafa Beyaz-Mercedes Benz 1990

3. Ali Tahsin Güran – Mazda Eunos Miata 1989

G – Klasmanı

1.Erdoğan Aşık

2. Metin Tavukçuoğlu

3. Egemen Soygür

F-Klasmanı

1. Halit Kılıç

2. Zeki Kıraç

3. İlhan İnçay

E-Klasmanı

1. Turgut Bürüncük

2. Fehim Selçuklu

3. Mehmet Tahsin

H-Klasmanı

1. Ali Köroğlu

2. Özge Boran

3. Ahmet Necati Özkan

BMW E30 Klasmanı

1. Hüseyin Akdoğdu

2. Kazım Sakinoğlu

3. Hayri Yıldıran

Bayanlar Klasmanı

1. Özlem Kıraç

2. Melekcan Gönenoğlu

3. Jale Kuset

Turing - Klasmanı

1. Kıyal Selviler

2. Hasan Teke

3. Hayri Yıldıran

VW Beetle Klasmanı

1. Hasan Gönenoğlu

2. Halit Kılıç

3. Birol Yelkanat

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75