KTSYD Kupası MTG'nin 8-7

banner37

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) Kupası mücadelesinde Doğan Türk Birliği ile Mağusa Türk Gücü karşı karşıya geldi

KTSYD Kupası MTG'nin 8-7

Yer: Atatürk Stadı

Hakemler: Kerem Eran, Sertan Alkın, İsmail Egeli

Doğan Türk Birliği: Cem, Ahmet, Serhan, Emek, Bayram, Aydın (75’ Selim), İbrahim, Çağrı, Raheem (46’ Sercan), Endeke, Süleyman (46’ Lua Lua)

Mağusa Türk Gücü: Yusuf Kontar, Yasin, Halil, Yusuf, Mehmet Gürlü (85’ Erdoğ), Arif, Mehmet Erol (78’ Emre), Uğur, Dinopeter, Peter, Michael Odibe

Goller:21’ Endeke, 46’ Aydın (Doğan Türk Birliği), 50’ Dinopeter, 90’ Peter (Mağusa Türk Gücü)

Atatürk Stadı’nda oynanan mücadelenin normal süresi 2-2 bitti. Penaltılarda 6-5 üstünlük kuran MTG kupanın sahibi oldu. Mağusa Türk Gücü’nün gollerini 50. dakikada Dinopeter ve 90. dakikada Peter Thankgod atarken, Doğan Türk Birliği’nin golleri 21. dakikada Endeke ve 46. dakikada Aydın'dan geldi.


Penaltılarda Doğan Türk Birliği’nden Lua Lua, A. Sönmez, İbrahim, Emek ve Selim başarılı olurken, Serhan, Bayram ve Sercan penaltıyı kaçırdı. Mağusa Türk Gücü’nde ise Yasin, Dinopeter, Erdoğ, Peter Thankgod, Arif ve Michael Odibe gol atarken, Uğur ve Yusuf kaleci Cem'e takıldı..

 

Şampiyona ödülü Akıncı’dan


Maçın bitimi ile birlikte kupayı kazanan Mağusa Türk Gücü takımına kupa ve madalyaları Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından takdim edildi. DTB takımına kupa ve madalyaları ise KTFF Başkan vekili Oktay Çocuk tarafından verildi.

 

Malek jübilesini yaptı


Karşılamasının başlangıç düdüğünü hakemlik hayatına nokta koyan Mehmet Malek yaptı. Malek maçın ilk 10 dakikasını hakemliğe yeni başlayan iki oğlu Arif ve Cemre Malek ile yöneterek aktif hakemlik hayatını tamamladı. Malek, düdüğünü Kerem Eran’a teslim etti. Malek’e jübilesinden dolayı KTSYD,  Futbol Federasyonu ve Hakemler Derneği plaket takdim ederken, Kulüpler Birliği de çiçek takdim etti.

 

Maçın adamı Yusuf Yontar


Mağusa Türk Gücü kalecisi Yusuf Yontar penaltı atışlarında gösterdiği üstün performanstan dolayı maçı izleyen spor yazarları arasında yapılan oylamada maçın adamı seçildi. Başarılı kaleciye plaketini KTSYD Başkanı Çelen Oben verdi. Karşılaşmayı yöneten hakemlere maç sonunda teşekkür plaketleri Hakemler ve Gözlemciler Derneği Başkanı Niyazi Nizam tarafından verildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2018, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER