Kulüp Başkanları bir araya geldi

banner37

Ülkemizde faaliyet gösteren motor sporları kulüplerinin başkanları davetimiz üzerine bir araya geldi. Lefkoşa’da art arda yapılan iki toplantıda yeni sezon konuşuldu

banner87
Kulüp Başkanları bir araya geldi
banner99

2020 sezonu öncesi ülkemizde faaliyet gösteren 12 motor sporları kulübü başkanı yapılan toplantıyla bir araya geldi. Bu kadar kalabalık katılımla yapılan ilk toplantı davetimiz üzerine gerçekleşti. Sezon öncesi takvim çalışmaları için bir araya gelen başkanlar, her sezon yaşanan yarış tarihlerinin çakışmasını minimuma indirme amacıyla toplandı. Art arda iki toplantı gerçekleştirilirken tüm kulüpler 2020 takvimi üzerinde yaptıkları çalışmalar sonucunda çıkan taslak takvimlerini ortaya koydu. Toplantıda Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü Başkanı Zeki Topcu, Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü Başkanı Semavi Aşık, Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu Başkanı İbrahim Önderoğlu, Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu Başkanı Tigin Kişmir, Kuzey Kıbrıs Karting Derneği Başkanı Tigin Güryel, Kyrenia Offroad Derneği Başkanı Zühtü Cumalıgil ve Asbaşkanı Ramadan Uzun, Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği Başkanı Burçin Aliusta, Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği Başkanı Coşkun Bundak ve Hulus Eren ile Halil Erdoğuş, Afrodizyak Organizasyon direktörü Umut Madenoğlu, Kuzey Kıbrıs Drag ve Spor Otomobil Derneği Başkanı İsmet Tufan ve Kuzey Kıbrıs Ralli Derneği Başkanı Niyazi Tekindor ve Güzelyurt Klasik Otomobil Derneği Başkanı Halil Yiğit hazır bulundu. Toplantıda ayrıca tüm kulüplerin birlikte hareket etmesi gereken konular olduğu vurgusu yapıldı.

Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği’nde 2019 şampiyonlar balosu geçtiğimiz hafta cuma akşamı Gönyeli’de bulunan Le ChateauRomance Restaurant’ta yapıldı

Şampiyonlar kupalarını aldı

Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği’nin organize ettiği 2019 Offroad Şampiyonası ödülleri geçtiğimiz hafta cuma akşamı yapılan törenle verildi. Gönyeli’de bulunan Le Chateau Romance Restaurant’ta yapılan ödül törenine Başbakan Ersin Tatar da katıldı. Gecenin açılışını başkan Coşkun Bundak yaptı ve sezon boyunca onlara destek olan sporcular ile sponsorlara teşekkür etti. Gecenin en büyük kupası 2019 Genel Klasman şampiyonu Ahmet-Veli Esendağlı ikilisinin oldu. İkili ayrıca Sınıf 2 şampiyonluk kupasını da aldı. Sınıf 1 şampiyonluk kupasını Burak-Emin Emingil ikilisi alırken Sınıf 4 şampiyonluk kupasını güneyden yarışlarımıza katılan Konstantinos Efstathiou-Antreas Ioannou ikilisi aldı. Sınıf 3’te Halil Erdoğuş-Hakan Kofalı ikilisi şampiyonluk kupasını alırken, Antonis Marasinos da aynı puana sahip olduğu için şampiyonluk kupası almaya hak kazandı.

Neler oldu?


2020 Dünya Ralli Şampiyonası Monaco’da yapılan ralli ile başladı. Sezonun ilk ayağı olan Monte Carlo Rallisi'ni Hyundai sürücüsü Thierry Neuville kazandı.


Yamaha, Fabio Quartararo'nun 2021 yılında Valentino Rossi'nin yerine fabrika takımına katılacağını açıkladı.

Ajanda

2 Şubat Ralli Sprint Hamitköy

6 Şubat KITMOK Balo

7 Şubat KTKOD Balo

23 Şubat Ralli Sprint 2

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2020, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108