Kulüpler Birliği,  futbolcuları şiddetle kınadı

banner37

Kulüpler Birliği,  futbolcuları şiddetle kınadı
banner8

KKTC Futbol Kulüpler Birliği Başkan Vekili Aytaç Karavezirler, yaptığı açıklamada Futbolcular Derneği’nin Futbol Federasyonu önünde gerçekleştirdiği eylemi kulüpler olarak doğru bulmadıklarını açıkladı.

“Yapılan eylemi doğru bulmuyoruz”


Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bazı futbolcuların KTFF önüne tabut koymaları bunu KTFF’nin kulüplerin ve ülkemiz futbolunun öldüğü ve gömüldüğü anlamına gelmektedir. Bizler kulüp başkanları ve kulüpler olarak yapılanları doğru bulmayıp bu olayı şiddetle kınıyoruz.

banner134

Yaklaşık 20 gündür federasyon başkanı Hasan Sertoğlu’nun Sağlık Bakanlığı’na yazmış olduğu yazının cevabını alamayıp hal böyleyken ülke futbolunun nasıl başlayacağı ortada. Esas sorumluları hükümet ve Sağlık Bakanlığı’dır. Bu ülke futbolunun bunca zamandır yükünü çeken KTFF ve kulüplerdir.

“Bugünü değil, yarınımızı da kurtarmak zorundayız”


Önemli olan bugünü değil yarınlarımızın geleceğini kurtarmak ve devamlılığını sağlamaktır. Biz kulüpler Birliği ve kulüpler olarak dün nasılsa bugünde aynen 25/09/20 tarihinde KTFF’ye vermiş olduğumuz yetkinin arkasında olduğumuzu ve bu süreçte verilen yetkinin sonuna kadar arkasında durulmasını isteriz.


Ülke olarak geçtiğimiz bu zor süreçte hepimizin birlikte hareket etmesi ve güçlü olması gerekir. Bu gibi hareketler fayda değil zarar sağlar. Birlik beraberlik ve gelecek adına bu yapılanların doğru olmadığını ve bundan sonra da yapılmamasını arzu ederiz.”

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2020, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75